3. Изключителен спектакъл в Берлин! Швеция измъкна точка от Германия, след като губеше с 0:4 (ВИДЕО)

Бундестима водеше с 4:0 до 62-ата минута, но въпреки това допусна изравняване

Същински спектакъл сътвориха националните отбори на Германия и Швеция в сблъсъка помежду им тази вечер. Двубоят бе от група „С” на квалификациите за Мондиал 2014 и се проведе на „Олимпиащадион” в Берлин, а Бундестима водеше с 4:0 до 62-ата минута, но въпреки това допусна изравняване, след като до края на срещата Швеция отбеляза четири попадения.

На почивката на мача всичко изглеждаше решено, след като Германия имаше аванс от три попадения. Положението на шведите стана още по-тежко малко след подновяването на играта през втората част, когато домакините достигнаха до четвърти гол. Гостите все пак отбелязаха два бързи гола малко след 60-ата минута, а в 76-ата достигнаха и до трети гол, който върна надеждите им, че могат да мечтаят поне за точка. До края на срещата Швеция се опита да достигне до четвърти гол, а усилията на гостите доведоха до резултат в 3-ата минута на даденото от съдията продължение на мача, когато Расмус Елм успя да се разпише и по този начин да донесе точка на своя отбор.

Германия контролираше случващото се на терена през първата част и още в 3-ата минута Томас Мюлер стреля от чиста позиция, но Андреас Исаксон отрази изстрела на полузащитника. Вратарят на гостите обаче нямаше какво да направи в 8-ата минута, когато след удар на Мирослав Клозе, топката влетя неспасяемо във вратата на Швеция. По този начин домакините поведоха с 1:0, а след като отбелязаха попадение, играчите на Йоахим Льов продължиха да са по-активни. В 12-ата минута Месут Йозил стреля от границата на наказателното поле, но не намери рамките на вратата, а три минути по-късно Бундестима вече водеше с 2:0, след като Мирослав Клозе успя да отбележи втория си гол в мача, разписвайки се с десния крак от близко разстояние.

Швеция можеше да намали изоставането си в резултата в 26-ата минута, но ударът на Йонас Олсон бе спасен от Мануел Нойер. В 29-ата минута се откри възможност пред Марко Ройс, но Андреас Исаксон спаси.

В 38-ата минута се стигна до нова ситуация пред Марко Ройс, но вратарят на гостите отново бе на мястото си. Минути след това резултатът стана 3:0 в полза на домакините, след като Пер Мертезакер успя да се разпише след удар с десния крак. Така на почивката на мача Германия водеше с 3:0.

Бундестима започна по-добре и през втората част и в началните минути с пропуски се отчетоха Томас Мюлер и Бастиан Швайнщайгер. В 55-ата минута пък Месут Йозил успя да отбележи нов гол за домакините, правейки резултата 4:0.

Въпреки че всичко в мача изглеждаше решено, Швеция все пак не се отказа и успя да намали на 1:4 в 62-ата минута, когато Златан Ибрахимович успя да прати кълбото в мрежата на Мануел Нойер. Две минути след това шведите достигнаха до второто си попадение в мача, а негов автор бе Микаел Люстиг. В 69-ата минута Германия пропусна да достигне до пети гол – Тони Кроос стреля към Андреас Исаксон, който обаче спаси изстрела на халфа.

В 76-ата минута Швеция намали на 3:4, след като Йохан Елмандер също се разписа в мрежата на домакините и по този начин върна на своя тим надеждите, че може да измъкне нещо от срещата. В следващите минути Тони Кроос и Месут Йозил направиха пропуски за Германия.

Така се стигна до 3-ата минута на даденото от съдията продължение на мача, когато Швеция отбеляза четвърти гол и по този начин измъкна точката от срещата. В герой за гостите се превърна полузащитникът Расмус Елм, който успя да прати кълбото зад Мануел Нойер след удар с десния крак.

По този начин Швеция успя да попречи на Германия да запише четвъртата си победа в квалификациите за Мондиал 2014. Въпреки това равенство Бундестима остава лидер в групата и е с 10 точки, като има три победи и едно реми. Швеция се намира на 2-ата позиция и е със 7 пункта от 3 изиграни мача.

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона