3. Ивелин Попов блести за Кубан с два гола и асистенция (+ВИДЕО)

Ивелин Попов блести за Кубан с два гола и асистенция (+ВИДЕО)

Българският нападател бе с класа над всички при успеха на Кубан с 4:1 над Криля Советов

Ивелин Попов направи страхотен мач за Кубан при победата у дома с 4:1 над Криля Советов в 17-ия кръг на руската Премиер лига. Попето вкара два гола и направи асистенция, а 7 минути преди края на редовното време бе заменен под бурните овации на феновете на стадион „Кубан”.

Българският нападател започна като титуляр и бе най-добрият играч на терена. В 18-ата минута той достави топката за Ибрахима Балде, който откри резултата за 1:0.

Още в следващата минута арменецът Йозбилиз изведе Попов отдясно, а той с кинжален удар по диагонала намери долния ляв ъгъл – 2:0.

След почивката Йозбилиз си вкара автогол и върна за кратко интригата в двубоя.

След автогола арменецът бе заменен от своя натурализиран сънародник Маркос Пицели.

Именно Пицели бе точен от дузпа в 65-ата минута и направи 3:1. Наказателният удар пък бе изработен от Ивелин Попов.

Ивелин Попов вкара втория си гол в мача 11 минути преди края. Балде чукна вдясно в наказателното поле, Попето овладя, шашна двама
защитници с каскада от финтове и пак с удар по земя намери целта – 4:1.

В 83-ата минута Ивелин Попов бе изпратен от публиката със ставане на крака и бе заменен.

След този успех Кубан се качи до 4-то място с 31 точки, колкото има и Терек на Благой Герогиев . Криля Советов е 13-ти с 13 точки.