3. Ивайло Петев не успя да се пребори с Тотнъм (ВИДЕО)

Ивайло Петев не успя да се пребори с Тотнъм (ВИДЕО)

"Шпорите" осъществиха късен обрат, въпреки че изоставаха в резултата в Ларнака

Роберто Солдадо и Хари Кейн вкараха в рамките на шест минути през второто полувреме, за да може английският Тотнъм да осъществи пълен обрат над водения от Ивайло Петев тим на АЕЛ (Лимасол) и да се оттегли с аванс преди реванша от плейофите на Лига Европа. Двубоят в Ларнака завърши с победа за гостите 2:1.

Адриан Сардинеро проби през центъра на защитата на Тотнъм и даде раннна преднина на АЕЛ, но включването на Ерик Ламела след почивката направи разликата в двубоя. Солдадо изравни в 74-ата минута, след като засече от воле висока топка на Ламела. А в 80-ата Кейн намери горния ъгъл със страхотен удар след нов пас на аржентинеца.

“Мисля, че 21 август ще е много добър ден за нашия отбор - каза Петев преди мача, цитиран от сайта на УЕФА. - Усещам го в атмосферата в отбора. Успяхме да победим голям клуб като Зенит с 1:0 в предишното си домакинство в Шампионската лига. Нямахме късмет на реванша, защото повече от 70 минути играхме с човек по-малко в Санкт Петербург. Но това е зад нас.”

Прогнозите му обаче не се оправдаха.

Тотнъм пък показа, че е големият фаворит в двубоя, а новият треньор Маурисио Почетино направи дебют в европейските турнири.

Реваншът на „Уайт Харт Лейн” е на 28 август.

АЕЛ (Лимасол) - Тотнъм 1:2
1:0 Сардинеро (14')
1:1 Солдадо (74')
1:2 Кейн (80')