3. ИТАЛИЯ СИ НАМЕРИ МАЙСТОРА: Испания сложи край на рекорда на "адзурите" и е на финал в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Домакините играха повече от полувреме с човек по-малко

Испания победи с 2:1 Италия в първия полуфинал от Лигата на нациите. Двете попадения за тима на Луис Енрике вкара Феран Торес, а "адзурите" играха повече от полувреме с човек по-малко. В края те успяха да върнат един гол чрез Пелегрини, но за повече нямаха сили. Ла Фурия за пръв път в историята спечели официален мач срещу Италия като гост и прекъсна феноменалния рекорд на съперника от 37 поредни мача без загуба.

Първият точен удар в мача беше по посока вратата на Унай Симон. В петата минута испанците сбъркаха при изнасянето на топката. Емерсон комбинира с Федерико Киеза, който стреля от границата на наказателното поле. Вратарят на Ла Фурия обаче спаси. Осем след това испанците организираха Пабло Сарабиа беше изведен на левия фланг и с остро подаване намери Микел Оярсабал, който стреля, без да се бави, но Алесандро Бастони застана на пътя на топката и предотврати опасността.

Испания поведе в 17-ата минута. Перфектно центриране на Микел Оярсабал намери Феран Торес, който засече топката във вратата - 0:1!

Секунди след попадението Италия можеше да загази сериозно, но късметът покри европейските шампиони. Маркос Алонсо стреля от границата на наказателното поле. Донарума не се намеси убедително и изпусна топката, която рикошира в гредата, а Леонардо Бонучи изчисти на сантиметри пред голлинията. Испания продължи да е по-активният отбор. В 26-ата минута Инсиние проби отляво и домакините стигнаха до корнер. Ди Лоренцо опита удар, който не застраши Унай Симон. В 33-ата Бернардески стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Ла Фурия отново не позволи да бъде преодолян.

В следващата атака Инсиние получи пас отляво и прати топката встрани от вратата. Испания опита контра, но ударът на Оярсабал беше уловен от Донарума. В 40-ата минута Леонардо Бонучи беше изгонен за втори жълт картон след удар с лакът при единоборство със Серхио Бускетс.

Това обаче не беше всичко за първата част. В добавеното време Оярсабал качи топката на главата на Феран Торес и нападателят вкара втория си гол в мача.

С началото на второто полувреме в игра за "адзурите" се появи Киелини, който замени неубедителния Бернардески. Луис Енрике пък извади автора на двата гола Ферна Торес и пусна крилото на Виляреал Йереми Пино.

Час след началото Федерико Киеза беше изведен зад испанската защита. Той напредна  и пробва силен удар от малък ъгъл. Топката се отби от гредата и излезе в аут. Освен това се оказа, че нападателят е е бил в положение на засада.

В 63-ата минута само късметът спаси Донарума от трети гол. Пино центрира от аутлинията и Оярсабал нанесе удар с глава, но на сантиметри в аут.  В 77-ата испанците Йереми Пино проби по десния фланг и с много хубав пас по земя намери Маркос Алонсо. Футболистът на Челси стреля в близкия ъгъл. Донарума обаче се намеси блестящо и спаси. Топката се върна в Брайън Хил, който също отправи удар. На пътя на топката обаче застана Джорджо Киелини.

Италия успя да върне едно попадение в 83-ата минута. Испанците допуснаха грешка при изпълнение на корнер. Киелини изчисти силно напред. В центъра на терена Киеза овладя и  надбяга защитата на „адзурите“, след като се озова очи в очи с Унай Симон не се полакоми нито и подаде вдясно от себе си към Лоренцо Пелегрини, за който най-лесното – да прати топката празната врата.

Футболистите на Луис Енрике успяха да задържат аванса и не дадоха шанс на своя опонент дори да си помисли, че може да вкара мача в продължения.

ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ 1:2
0:1 Феран Горес (17)
0:2 Феран Горес (45+2)
1:2 Палегрини (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИТАЛИЯ: Донарума, Ди Лоренцо, Бонучи, Бастони, Емерсон, Верати, Жоржиньо, Барела, Киеза, Бернардерски, Инсинье

ИСПАНИЯ: Симон, Аспиликуета, Пау Торес, Лапорт, Алонсо, Бускетс, Коке, Сарабия, Феран Торес, Оярсабал, Гави
Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига