Италия отново е в играта за Евро 2024 (ВИДЕО)

Силно начало на "адзурите" за триумф на "Сан Сиро"

Италия отново е в битката за място на Евро 2024. Дебютът на Лучано Спалети пред собствена публика бе труден, но позитивен при 2:1 над Украйна на "Сан Сиро" в двубой от група С. Началото на "скуадра адзура" бе взривоопасно. Милано видя два гола преди да е изтекъл и половин час игра. Първо се разписа Давиде Фратези, който се появи в стартовите единадесет, след като дни по-рано бе резерва срещу Северна Македония (1:1).

Халфът на Сасуоло бе изпуснат от отбраната на гостите и успя да стреля в близкия ъгъл на Георги Бушчан. В 29-ата минута отново Фратези бе точен, след като се озова зад отбраната на "жълтите". Наложи се и проверка на ВАР заради сериозни съмнения за засада, които се оказаха неоснователни. Въпреки ударното начало и силните минути, действащият шампион на Европа се пропука в края на първата част. Тогава Джанлуиджи Донарума първо впечатли със спасяване, но при добавката Андрий Ярмоленко бе безпогрешен.

Втората част започна с положения пред вратата на Италия, но капитанът на домакините този път оцеля. В търсене на точката, която щеше да остави Украйна пред "Адзурите", селекционерът Сергей Ребров пусна в игра Михайло Мудрик и Роман Йеремчук. Крилото на Челси видимо раздвижи играта на гостите от Киев. Последваха пропуски на Джакомо Распадори и Николо Дзаниоло, а Мануел Локатели удари греда. В края удар на Георги Судуков мина опасно близо от целта. Италия спечели в крайна сметка и се изравни по точки със своя съперник - 7. В същото време Северна Македония също остава в борбата след успех над Малта с 2:0.