3. Италия измъкна реми от Германия в Милано (ВИДЕО)

Италия измъкна реми от Германия в Милано (ВИДЕО)

Три греди и травма на Сами Кедира разколебаха Бундестима

Германия и Италия не се победиха в една от очакваните с най-голям интерес приятелски срещи в петък вечер. Двата тима завършиха при резултат 1:1 двубоя помежду си, който се игра на стадион "Сан Сиро" в Милано, но Бундестима определено може да съжалява повече.

Причината е, че на три пъти гредите спасиха „адзурите”, а травма в срещата получи полузащитникът Сами Кедира.

Иначе гостите поведоха още в осмата минута, когато Матс Хумелс вкара с глава след центриране на Тони Кроос. Италианците възстановиха статуквото 20 минути по-късно чрез Игнасио Абате направи двойно подаване с Леонардо Бонучи и изравни – 1:1.

Германия имаше пълно превъзходство до почивката и на два пъти бяха на сантиметри от попадение, но първо изстрел на Кедира рикошира в лявата греда, а след това напречната спря Шюрле да вкара изключително красиво попадение от воле.

Темпото на игра спадна през второто полувреме, в което Италия имаше леко преимущество, но така и не стигна до чисто голово положение.

В 67-ата минута обаче травма получи халфът на гостите и на Реал (Мадрид) Сами Кедира, който бе заменен Свен Бендер, а в добавеното време на мача Бенедикт Хьоведес улучи страничната греда и така до нови попадения не се стигна.

Контролата се игра пред 40 000 зрители в Милано и даде начало на подготовката на двата отбора за предстоящото това лято световно първенство.