Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)

В този сблъсък не паднаха попадения

Отборите на Ирландия и Белгия завършиха при резултат 0:0 в контрола. Попадения липсваха, като домакините дори имаха дузпа, която обаче Евън Фъргюсън не успя да реализира.

През второто полувреме двата тима също не намериха пътя до гола и така приятелската среща приключи без победител.

В 3-ата минута дойде първата по-опасна ситуация и тя бе пред вратата на "червените дяволи". Чидози Огбене бе изведен с хубав пас, след което шутира, но встрани от целта.

Около осем минути след това Юри Тилеманс стигна до центриране в наказателното поле и стреля с глава, но изпълнението му бе неточно и мина до десния страничен стълб на вратата.

Домакините получиха дузпа в 26-ата минута, след като противников играч игра с ръка в собственото си наказателно поле. Евън Фъргюсън застана зад топката, но не отправи най-добрия удар и Матс Селс спаси.

В 32-ата минута Йоан Бакайоко опита шут от сериозна дистанция, който обаче премина високо над вратата на Ирландия.

Второто полувреме започна с добра възможност пред ирландците. Роби Брейди центрира отлично, а в наказателносто Евън Фъргюсън се извиси и стреля с глава отблизо, но прати топката над вратата.

В 50-ата минута Опенда стреля от въздуха силно. Келъхър спря топката, като първоначално я изпусна, но след това без проблеми я улови.

Сами Шмодик стреля мощно в 67-ата минута от границата на наказателното поле. Ударът му обаче рикошира от защитник на Белгия и излезе встрани.

Пет минути след това Тома Мюние шутира, след като получи хубаво подаване. Топката бе насочена към долния ляв ъгъл, но Келъхър отново се справи блестящо и спаси.

Три минути преди края на редовното време Фести ЕБозели пое добре в противниковата пеналтерия. След това футболиста на домакините отправи удар, но и той бе блокиран от защитата на "червените дяволи" и Матс Селс не трябваше да се намесва.