3. Интер завърши сезона с голова фиеста, Фиго каза чао на футбола

Интер завърши сезона с голова фиеста, Фиго каза чао на футбола

Шампионът на Италия Интер завърши сезона с голова фиеста пред препълнените трибуни на стадио „Сан Сиро”. „Нерадзурите” успяха да победят с 4:3 коравия тим на Аталанта в последния, 38-и кръг на италианската Серия „А” и затвърдиха реномето си на безпогрешен домакин. Златан Ибрахимович отново вкара 2 гола за Интер и показа, че е от изключителна важност за тима на Жозе Моуриньо.

Шампионът на Италия Интер завърши сезона с голова фиеста пред препълнените трибуни на стадио „Сан Сиро”. „Нерадзурите” успяха да победят с 4:3 коравия тим на Аталанта в последния, 38-и кръг на италианската Серия „А” и затвърдиха реномето си на безпогрешен домакин. Златан Ибрахимович отново вкара 2 гола за Интер и показа, че е от изключителна важност за тима на Жозе Моуриньо. Луиш Фиго пък изигра последния си мач като професионален футболист. Португалецът сложи край на една изключително успешна и славна кариера, която обаче ще се запомни с трансфера му от Барселона в Реал Мадрид.

Съли Мунтари даде ранен аванс на домакините още в 5-ата минута с хубав удар с неудобния си десен крак. Само 5 минути по-късно обаче гостите успяха да изравнят, след като капитанът Дони засече отблизо с глава центриране на Гуаренте – 1:1. Радостта на гостите обаче трая само 2 минути, защото Златан Ибрахимович разстреля стража на Аталанта с хубав удар с десния крак и отново върна преднината на своя отбор.

Аталанта не се отказа и на свой ред в 25-ата минута отново изравни резултата. Лука Чигарини бе точен отблизо, като при този резултат завърши и първото полувреме. През втората част гостите дори успяха да поведат в резултата, след като в 53-ата минута Дони изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и топката се оплете в горния ляв ъгъл на вратата на Интер – 2:3. Този гол стресна шампионите и те на свой ред успяха да обърнат нещата в своя полза. В 79-ата минута Камбиасо изравни за 3:3 с удар с левия крак, а само 2 минути по-късно Ибрахимович се възползва от асистенция на Креспо и с мощен удар прониза стража на гостите за крайното 4:3.

Така Интер завърши сезона като безспорен шампион – с 10 точки пред Юве и Милан, които заемат второ и трето място. Аталанта пък е 11-и с актив от 47 точки. Бергамаските завършиха в златната среда и от догодина Дел Нери и компания ще гонят по-високи цели.