3. Интер зашемети Рома насред "Олимпико" и влезе в Топ 4 (ВИДЕО)

Интер зашемети Рома насред "Олимпико" и влезе в Топ 4 (ВИДЕО)

Римският тим навлиза в криза точно в края на сезона

Интер спечели изключително важни три точки след успех с 2:0 като гост на Рома в двубой от 34-ия кръг на Серия А. По този начин „нерадзурите“ събраха 63 точки и се изкачиха до 4-ото място във временното класиране, докато „вълците“ остават на 7-а позиция с 58 точки. Попаденията в срещата бяха дело на Федерико Димарко и Ромелу Лукаку.

На „Олимпико“ гостите започнаха по-добре, като в 15-ата минута имаха претенции, че футболист на Рома е играл с ръка, но съдията Фабио Мареска даде сигнал играта да продължи.

В 34-ата минута защитата на Рома рухна при едно центриране на Дензъл Дъмфрис. Нидерландецът намери другия халф-бек Федерико Димарко, който затвърди страхотната си форма през сезона с пореден важен гол за Интер.

Десет минути след началото на втората част Матео Дармиан игра с ръка в наказателното поле на Интер, като след преразглеждане с ВАР съдията прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

В 74-ата минута дуото в атака на тима от Милано комбинира така, както го правеше в шампионския сезон на Интер. Лаутаро Мартинес подаде към Ромелу Лукаку, който от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Руи Патрисио за 2:0.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)