3. Интер удари Болоня и зае четвъртото място

Интер удари Болоня и зае четвъртото място

„Нерадзурите” се наложиха след късни голове с 2:1

Интер победи Болоня в двубой от 29-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите” се поздравиха след 2:1 на своя стадион „Сан Сиро”. С този успех отборът на старши треньора Роберто Манчини събра 55 точки и зае четвъртото място, като изпревари Фиорентина.

Това бе втори пореден успех за Интер. В миналия кръг тимът победи Палермо с 3:1.

Успехът изковаха Иван Перишич и Данило ДАмброзио, като и двамата бяха точни през второто полувреме. Франко Бриенца вкара за гостите в 90-ата минута.

В 72-ата минута след центриране от корнер, ДАмброзио отправи удар с глава, получи се лек рикошет, от който се възползва хърватинът и той с глава от около 2-3 метра се разписа. Това бе седми гол за него от началото на сезона.

След четири минути ДАмброзио удвои преднината. Той се възползва от зле подредената защита на гостите при ново статично положение и отправи неспасяем удар от движение.

Болоня се бори до самия край и успя да върне един гол. Ветеранът Бриенца завърши с плътен удар добра атака, пращайки топката в долния ляв ъгъл.