3. Интер триумфира във Верона и измести Фиорентина от топ 4

Интер триумфира във Верона и измести Фиорентина от топ 4

Паласио и Джонатан бележат за 2:0

Интер победи Верона с 2:0 като гост на „Марк Антонио Бентегоди” в пряка битка за място в Лига Европа, която откри 28-ия кръг в Серия А. Паласио и Джонатан вкараха по един гол за Интер в двете полувремена, а Николай Михайлов отново не беше в групата на домакините.

Преди мача Верона изоставаше на само 4 точки зад Интер, но беше в ужасна серия без домакинска победа от декември и имаше 9 загуби в последните 10 двубоя с „нерадзурите”.

Гостите имаха ранен шанс да поведат, но параболичният удар с глава на Икарди след центриране на Гуарин нацели напречната греда.
Интер имаше превес и заслужено поведе след 14 минути. Джонатан нахлу отдясно покрай Албертаци и пусна по земя за Паласио, който засече точно за 1:0. Така Паласио отпразнува подписания нов договор с клуба през седмицата.

Верона опита да се върне в мача, но Ромуло пресили паса за Качаторе, а Маркиньо прати до далечната греда в аут. Лука Тони искаше дузпа за задържане с ръце на Ранокия, но падна много лесно и не последва 11-метров удар.

След паузата Ернанес стреля право във вратаря, а после завъртя от пряк свободен удар и за втори път гредата спря гранда от Милано.

Отборът на Мадзари си осигури успеха в 63-ата минута. Ернанес пусна за Джонатан вдясно, където имаше много пространство, Рафаел отрази първия удар на сънародника си от Бразилия, но нямаше шанс при добавката – 2:0.

6 минути преди края Ернанес бе намерен на втора греда и вече виждаше как бележи първия си гол за Интер, но се препъна в топката и сам се разсмя на кошмарното си отиграване пред гола.

Интер измести Фиорентина поне временно от 4-ата позиция с 47 точки, докато „виолетовите’ имат две по-малко и мач в запас. Верона е на седмо място с 40.