3. Интер спечели голямото дерби срещу Милан и стана първи (ВИДЕО)

Интер спечели голямото дерби срещу Милан и стана първи (ВИДЕО)

Марио Балотели направи силно включване, удари греда и озори Ханданович

Интер триумфира в голямото дерби срещу Милан от третия кръг на Серия А. Двубоят завърши при резултат 1:0, а в герой за „нерадзурите” стана Фреди Гуарин няколко минути след почивката.

Срещата на "Сан Сиро" бе изгледана от бившия нападател на Милан Андрий Шевченко, който е голмайстор номер 1 в историята на това дерби със своите 14 попадения.

Нападателят на „росонерите” Марио Балотели влезе като резерва на мястото на Карлос Бака и направи силно включване за отбора на старши треньора Синиша Михайлович в официалния си дебют. Той на два пъти бе близо да отбележи – удари греда и изпълни по майсторски начин пряк свободен удар, който сериозно озори вратаря Ханданович.

С този успех Интер излезе на върха в Серия А с актив от 9 точки. Милан е на 12-ото място с 3.

Интересен факт е, че "нерадзурите" спечелиха първите си три срещи в първенството за последно през сезон 2002/2003.

Единственият гол падна в 58-ата минута. Тогава Сантон намери Гуарин, който напредна уверено и с добре премерен удар не остави никакви шансове на Диего Лопес.