3. Интер се върна от небитието за 2:2 и точка срещу Лацио (ВИДЕО)

Интер се върна от небитието за 2:2 и точка срещу Лацио (ВИДЕО)

"Нерадзурите" посрещат Коледа извън топ 10 на Серия А

Интер навакса два гола пасив за 2:2 на „Джузепе Меаца” срещу Лацио в последната среща от Серия А за 2014 година в 16-ия кръг. Фелипе Андерсон вкара два гола за римляните преди почивката, но ефектно воле на Ковачич и първият гол на Паласио от май насам в шампионата донесоха точката на Интер.

Отборът на Манчини ще посрещне Коледа извън топ 10 – на 11-о място с 21 точки, а Лацио има 27 и е с равни точки с Наполи и Сампдория. Трите отбора си делят местата от трето до пето.

Лацио бе загубил 8 от последните си 9 визити на Интер и тази вечер имаше чудесен шанс да обърне негативната серия, защото поведе след по-малко от две минути.

Додо ненужно прати в тъч за Лацио, Фелипе Андерсон добре изчака пас на Щефан Раду и с хубав удар по диагонала преодоля Ханданович за 1:0.

Защитата на „нерадзурите” заспиваше на моменти и Фелипе Андерсон не изведен зад нея, но с мощно воле прати на сантиметри над гредата.

Гуарин опита своя специалитет от дистанция и съвсем малко не му стигна, а Лацио удвои в края на първата част. Фелипе Андерсон пое почти на центъра, на скорост се разходи като на парад сред защитата на Интер и хвана в крачка Ханданович с удар по земя в обратния ъгъл, който остави вратаря замръзнал на място – 2:0.

Додо правеше ужасяващ мач и Манчини го извади още преди почивката, за да пусне борбения Гари Медел.

Ако първата част беше изцяло за Лацио, то втората беше пълна противоположност и Интер излезе с вяра, че може да постигне нещо.

Икарди стреля неточно след пас на Ковачич от аутлинията, а после Маркети спаси рикоширал удар на Кузманович, който заплашително се насочи към долния ъгъл.

Матео Ковачич върна Интер в мача със забележително воле от въздуха в 66-ата минута, когато Пароло изчисти един корнер с глава, но топката падна на крака на хърватина и той пусна бомба в левия ъгъл, въпреки че Маркети изби леко, но недостатъчно – 1:2.

Интер загради „орлите” пред наказателното им поле и това даде резултат 10 минути преди края. Бонацоли центрира от пряк свободен удар, Д’Амброзио бе оставен да свали с глава за Паласио, който от няколко метра мушна в мрежата сам срещу вратаря за 2:2. Това бе първи гол на аржентинеца за сезона – той не се беше разписвал от май насам в калчото.

Интер дори имаше шанс да спечели мача, но Маркети изби удар с глава на Ковачич към горния ляв ъгъл.

В последните секунди Икарди овладя и стреля сам срещу стража, ала прати встрани, а имаше и вдигнат флаг за засада.