3. Интер се скъса да пропуска и в крайна сметка падна от Новара (видео)

Интер се скъса да пропуска и в крайна сметка падна от Новара (видео)

Опашкарите се наложиха с 1:0 на "Джузепе Меаца"

Отборът на Интер записа трета загуба от последните си 4 мача в Серия "А", след като днес изненадващо падна с 0:1 от новака Новара. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" и бе от програмата на 23-ия кръг на Калчото.

Това бе първа победа за новаците като гост за сезона и първа такава от 48 години над Интер в Милано. Иначе с този успех Новара успя да направи дубъл над "нерадзурите" през тази кампания, след като спечели мача през първия полусезон с 3:1. Това пък бе едва трета победа за "бяло-сините" от началото на сезона.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Радованович си изкара втори жълт картон в 80-ата минута.

Иначе двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които натиснаха своя съперник още след първия съдийски сигнал. Пропуски в началото обаче направиха Алварес и Снайдер, които стреляха по веднъж неточно, а в 9-та минута нов удар на холандеца бе спасен от стража на гостите.

Интер продължаваше да затяга обръча около вратата на новаците, но на "нерадзурите" им липсваше головият пас и те бяха принудени да стрелят от средна и далечна дистанция.

Новара пък разчиташе на контраатаки, за да застраши Жулио Сезар и в 22-ата минута Карачоло можеше да попари "Джузепе Меаца", след като засече с глава центриране на Поркари, ала стражът на домакините спаси.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира преса от страна на "нерадзурите", но в 56-ата минута, при една бърза контраакция, Жеда намери Карачоло на границата на пеналта, а нападателят с прецизен удар с левия крак в далечния ъгъл матира Сезар - 1:0.

Това попадение бърка домакините, но те успяха да се съвземат сравнително бързо и натиснаха още по-силно противника си. Лусио, Станкович, Снайдер и Форлан обаче пропуснаха от изгодни позиции, а в 78-ата минута Сезар трябваше да се намесва след изстрел на Морганела.

В последните 10 минути Уесли Снайдер се нагърби сам със задачата да върне Интер в мача и летеше по целия терен, стреляйки от различни позиции. В 80-ата минута пък, Радованович остави Новара с човек по-малко на терена, след като получи втори жълт картон.

Натискът на "нерадзурите" стана ужасяващ, но Уйкани спасяваше хладнокръвно удари на Снайдер и Пацини. В 88-ата минута обаче, той бе направен безпомощен след един мощен удар на Снайдер от границата на пеналта, но за съжаление на холандеца топката срещна напречната греда.

До края на Интер така и не можа да вкара гол и в крайна сметка загуби изненадващо с 0:1 от Новара на своя "Джузепе Меаца".

След поражението домакините са 5-и във временното класиране с актив от 36 точки, на цели 6 от 3-то място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина. Новара пък остава последна с 16 пункта, на 4 от спасителния бряг.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)