3. Интер се мъчи 84 минути и накрая вкара три на Кротоне (ВИДЕО)

Интер се мъчи 84 минути и накрая вкара три на Кротоне (ВИДЕО)

"Нерадзурите" бяха освиркани на почивката, а феновете протестираха, но три гола в последните минути решиха всичко

Интер измъчено победи последния Кротоне с 3:0 на „Джузепе Меаца” с два гола на Иван Перишич и на два на Мауро Икарди в последните 10 минути в среща от 12-ия кръг на калчото. Александър Тонев влезе в игра чак в 86-ата минута и успя да направи един пробив отляво, довел до корнер за неговия тим вече при 0:2.

Франк де Бур беше уволнен в понеделник вечер и временният наставник Стефано Веки водеше „нерадзурите” днес, както и през седмицата в Лига Европа срещу Саутхемптън. До 48 часа обаче бившият наставник на Лацио Стефано Пиоли ще поеме отбора.

Най-верните фенове на Интер от Северната трибуна протестираха днес и бяха опънали плакат с думите: „Само онези, които излизат на терена, се справят по-зле от този несъществуващ клуб. Рискувате да опорочите 108 години история. Внимавайте, защото ситуацията става сериозна...”, което си звучеше като заплаха към играчите.

Андреа Ранокия правеше един от редките си мачове като титуляр, но се контузи още през първата част. Кандрева изстреля бомба, вратарят Кордас изби, но Д’Амброзио довкара. Съдиите отмениха попадението със засада, но дори повторенията не дадоха яснота дали решението беше правилно, защото ситуацията беше наистина тънка и много спорна.

На почивката футболистите на Интер бяха освиркани.

Ултрадефанзивната тактика на Кротоне не се промени и гостите минаваха центъра епизодично.

„Нерадзурите” се мъчеха и не затрудняваха вратаря на гостите след почивката. Те изпълниха редица ъглови удари, но опасните изстрели липсваха.

Гостите се справяха отлично до 84-ата минута, когато Икарди разтегли надясно за Перишич, хърватинът показа скорост и вкара ниско по диагонала за 1:0.

Съпротивителните сили на гостите рухнаха и срещу Икарди бе извършено нарушение в наказателното поле, а голмайсторът на Интер сам вкара дузпата в долния ляв ъгъл за 2:0.

Нов негов гол беше отменен за засада, но все пак в добавеното време той получи центриране от Едер отдясно и оформи крайното 3:0.

Сашо Тонев влезе в игра в 86-ата минута и имаше време само за един пробив по левия фланг и много лошо центриране от корнер, което прехвърли всички.

Интер се настани на девето място със 17 точки, колкото има и осмият Фиорентина. Кротоне остава на последното 20-място с 5.

По същото време Фиорентина направи четвърто поредно равенство у дома в Серия А след 1:1 със Сампдория.

Федерико Бернардески откри в 37-ата минута след подаване на Иличич, но Луис Муриел изравни в 57-ата минута за "моряците".