3. Интер с трудна победа срещу Парма, Божинов с 10 минути игра

Интер с трудна победа срещу Парма, Божинов с 10 минути игра

„Нерадзурите” отново не бяха убедителни пред собствена публика, но класата на нападателите си каза думата

Шампионът Интер постигна трудна победа с 2:0 при домакинството си на новака Парма от третия кръг на италианската Серия „А”. „Нерадзурите” отново не показаха убедителна игра пред собствена публика, но в крайна сметка класата на Ето’о и Милито се оказа достатъчна за Моуриньо и компания да се сдобият с нови три точки. Българинът в състава на Парма Валери Божинов се появи в игра 10 минути преди края на мача, но не успя да помогне на своя тим да вземе нещо от гостуването си на „Сан Сиро”.

Домакините от Интер започнаха по-добре мача и още в 7-ата минута можеха да поведат в резултата, но опасен удар на Ето’о бе блокиран в последния момент от Кристиан Панучи. Малко по-късно пък стражът на Парма Миранте отрази със сетни усилия мощен удар на Уесли Снайдер. Гостите предимно се защитаваха в началните минути и разчитаха на контраатаки. Интер пък упражни силен натиск, но отбраната на „дуковете” се справи с атаките на „нерадзурите”.

До края на полувремето обаче Интер така и не стигна до нещо по-опасно пред вратата на Миранте. Санети, Снайер и Ето’о опитаха далечни удари, но без успех. Парма пък откровено играеше за 0:0 и успя да постигне своята цел за първите 45 минути.

През втората част Моуриньо пусна в игра Марио Балотели на мястото на Тиаго Мота и така „нерадзурите” заиграха с трима в атака. Това се отрази добре на тяхната игра, но в същото време отвори и много пространства за играчите на Парма. В 50-ата минута Балотели направи хубав пробив, стреля опасно с десния крак, Миранте отрази, а Милито бе неточен при добавката.

Интер продължи да атакува, но Ето’о и Милито така и не се озоваваха на чисти голови позиции. За сметка на това Парма леко се поотвори и можеше да поведе в резултата в 66-ата минута, когато Биаблани навърза почти целия тим на Интер, премина и покрай вратаря Жулио Сезар, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 71-ата минута, когато геният на Самуел Ето’о каза тежката си дума. Камерунецът пое топката в наказателното поле, нагласи я на десния си крак и с хубав удар я прати в горния ъгъл на Миранте за 1:0. Секунди по-късно Снайдер можеше да направи 2:0 след хубав пас на Балотели, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни стража на гостите.

В последните минути в игра за Парма се появи и Валери Божинов, „дуковете” се отвориха в търсенето на изравнителен гол и това отвори пространства за нападателите на Интер, които моментално се възползваха. В 89-ата минута Диего Милито получи една висока топка в наказателното поле, овладя на гърди и с техничен удар с десния крак прати коженото кълбо зад Миранте за 2:0, с което сложи и точка на спора. „Нерадзурите” можеха да стигнат и до трето попадение в добавеното време, след като Марио Балотели излезе очи в очи със стража на Парма, но се замота и в крайна сметка му подари топката.

Така с тази победа Интер събра 7 точки в своя актив и се изкачи на 3-та позиция, на 2 от безпогрешните до момента Ювентус и Сампдория. Парма пък остана 9-и с 4 точки в актива си.

Интер – Парма 2:0