3. Интер с трета титла от световното клубно първенство (видео)

Интер с трета титла от световното клубно първенство (видео)

"Нерадзурите" се наложиха без проблеми с 3:0 над африканския шампион Мазембе

Шампионът на Европа – Интер, очаквано спечели Световното клубно първенство, след като се наложи с 3:0 над африканския първенец – Мазембе. Срещата се игра на стадион „Шейх Зайед Спортс” в Абу Даби, където се провежда надпреварата.

Това бе трета титла за „нерадзурите” от този турнир, след като те спечелиха финалите през 1964-а и 1965-а. Това бе и първият финал в надпреварата, в който участва отбор от Африка.

Двубоят започна с лек натиск на италианците, а първият удар в мача бе дело на Нкулукута в 10-ата минута, но той не попадна в очертанията на вратата. 180 секунди по-късно Интер вече водеше в резултата, след като Ето’о изведе Пандев в наказателното поле, а македонецът хладнокръвно прати топката в долния десен ъгъл на вратата на африканците – 1:0.

След попадението натискът на „нерадзурите” продължи и в 17-ата минута Майкон проби по десния фланг и върна към точката на дузпата, където Ето’о овладя и с премерен удар с десния крак удвои преднината на европейците.

По-добрата игра на италианците продължи до края на полувремето, а те пропуснаха още две изгодни ситуации за увеличаване на резултата. В 24-ата минута Милито бе изведен сам срещу стража на Мазембе, но ударът на аржентинеца срещна крака на африканския вратар. Към края на първата част Милито още веднъж бе изведен зад гърба на отбраната на конгоанците, но Принца се засуети и кълбото му бе избито в последния момент.

Втората част стартира с неточен изстрел на Пандев, а в 60-ата Милито стреля с глава покрай вратата. Положенията на африканците се изчерпаха с няколко неточни удара на Михайо, Беди, Сингулума и Кабангу.

Крайното 3:0 оформи Биабиани в 85-ата минута, след като бе изведен в наказателното поле по много красив начин от Станкович.

Бронзовите медали от шампионата пък останаха за бразилския Интернасионал, който по-рано днес надигра с 4:2 корейския Сьонгнам.

Интер - Мазембе 3:0

1:0 Пандев 13'