3. Интер с нова издънка у дома – 1:1 с Торино

Интер с нова издънка у дома – 1:1 с Торино

Отборът на Интер показа, че не се намира в най-добрата си форма и записа поредна издънка на собствения си „Сан Сиро” , след като завърши наравно 1:1 с борещия се за оцеляване тим на Торино в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Възпитаниците на Жозе Моуриньо направиха всичко по силите си, но не успяха да се справят с вратаря Серени, който се превърна в герой за "биковете".

Интер започна по-силно първото полувреме и можеше да открие резултата още в 7-та минута, но удар на Ибрахимович премина встрани от целта. В 14-та минута пък Торино имаше шанс да отбележи, но Жулио Сезар спаси удар с глава на Роландо Бианки. До края на полувремето Интер опита натиск, но футболистите на Жозе Моуриньо редяха пропуск след пропуск. Станкович, Ибрахимович, Крус и Майкон направиха вратаря Серени герой, а Торино почти не излизаше от половината си.

Истинският екшън обаче бе запазен за втората част. Само 2 минути след подновяването на играта Торино успя да открие резултата и да смълчи феновете на „Сан Сиро”. Роландо Бианки засече центриране на Абате отдясно и с хубав удар с глава не остави шансове на Сезар, пращайки топката в долния десен ъгъл – 0:1. Интер реагира светкавично и наложи тотален натиск, а гостите заиграха на контраатаки. В 52-та минута Иван Кордоба стреля опасно с глава, но ударът му бе спасен от Серени. При една атака на Интер в 57-та минута бранител на Торино игра с ръка в наказателното поле, но съдията Бергонци не отсъди дузпа. Все пак в следващата атака Интер стигна до изравнителен гол. Централният бранител на „нерадзурите” Никола Бурдисо надскочи вратаря Серени, след изпълнение на ъглов удар, и с удар с глава прати топката в опразнената мрежа – 1:1. Оттук нататък Интер се пренесе изцяло в половината на гостите, но така и не успя да стигне до чисто голово положение. Контраатаките на Торино пък станаха още по-опасни и при една от тях удар на Розина бе спасен с вещина от Сезар. Интер атакуваше стихийно, но удари на Майкон, Крус и Фиго бяха спасени от Серени, който се превърна в герой за своя тим. В крайна сметка Интер не успя да стигне до победен гол и срещата завърши наравно 1:1.

Така с това равенство Интер продължава да е лидер с актив от 50 точки, 7 пред втория Ювентус и 9 пред Милан, но „росонерите” имат и мач по-малко. Точката пък се оказа недостатъчна за Торино, който все още е в зоната на изпадащите на 18-а позиция с актив от 18 точки, 4 по-малко от спасителното 17-о място, което в момента се заема от тима на Лече.

0:1 Бианки 47’
1:1 Бурдисо 57’

Интер: Жулио Сезар, Санети, Кордоба, Максуел (Куарешма), Майкон, Бурдисо, Сантон, Станкович (Фиго), Камбиасо, Ибрахимович, Крус (Креспо)
Треньор: Жозе Моуриньо

Торино: Серени, Обоня, Делафиоре, Ди Лорето, Ривалта (Коломбо), Жемали, Розина, Диана, Абате (Рубин), Дзанети, Бианки (Стелоне)
Треньор: Новелино

Съдия: Бергонци
Стадион: Сан Сиро

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)