3. Интер разби Наполи за едно полувреме - 3:1

Интер разби Наполи за едно полувреме - 3:1

"Нерадзурите" оглавиха класирането в Серия "А"

Шампионът на Италия Интер постигна четвърта поредна победа в първенството на Серия "А". Днес играчите на Жозе Моуриньо надиграха Наполи с 3:1, като и четирите попадение в срещата паднаха през първата част. Нападателното дуо на "нерадзурите" - Самуел Ето'о и Диего Милито отново изригна, като двамата отбелязаха по едно попадение още в началото на мача.

Домакините започнаха много силно мача и още във втората минута играчите на Жозе Моуриньо откриха резултата. Холандецът Снайдер центрира от корнер, а Камбиасо стреля с глава. Вратарят на Наполи отрази удара му, но притичалият Самуел Ето’о довкара топката за 1:0. Само три минути по-късно „нерадзурите” удвоиха преднината си, след като Майкон проби през центъра на терена и пусна топката в коридор към Диего Милито. Аржентинецът овладя кълбото и технично преодоля за втори път  Морган Де Санктис.

Гостите постепенно се окопитиха и в 10-ата минута удар на Лавеци мина в опасна близост до вратата на Интер. В следващата атака, след изпълнение на корнер, топката се озова в краката на Контини , но изстрелът му от дъгата бе спасен от Сезар. В 12-ата минута Маджио центрира от дясно към италианеца Фабио Куалярела, който стреля с глава, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Четвърт час след началото на двубоя Снайдер намери Майкон пред границата на полето, бразилецът стреля от движение, но топката мина над напречната греда на Де Санктис.

В 17-ата минута играч на Наполи центрира от корнер, а Куалярела стреля с глава. Топката тупна пред вратаря Цезар, но бразилецът със сетни усилия успя да избие в корнер. Четири минути по-късно Милито пусна кълбото в „чешка уличка” към Ето’о. Камерунецът се озова очи в очи с Де Санктис, но изстрелът му попадна право в тялото на вратаря. Домакините отново повишиха оборотите и логично отбелязаха трети гол. Снайдер центрира от корнер, Лусио се извиси над всички и с глава направи резултата 3:0. Това бе първи гол за бразилеца в Серия „А”.

Само пет минути по-късно Хамсик центрира от корнер, а Маджио се опита да стреля от воле с левия крак. Топката обаче попадна на крака на Лавеци, който от 4-5 метра разстреля Сезар – 3:1. Няколко минути преди края на полувремето, Станкович напредна и стреля от 25 метра, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Де Санктис.

Втората част премина в доста лежерно темпо. В 50-ата минута Камбиасо стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. 20-ина минути след това Майкон центрира в полето към Валтер Самуел. Централният защитник стреля от воле, но диагоналният му удар мина на сантиметри покрай левия стълб на Де Санктис. Три минути преди края на мача, Ето’о можеше да отбележи втория си гол в мача, но изстрелът му мина покрай вратата на Де Санктис.

С тази победа Интер се изкачи на върха в класирането на Серия "А" поне за 24 часа. Тимът на Наполи пък се срина до 16-ата позиция с актив от 4 точки.

Интер – Наполи 3:1
1:0 Ето’о (2')
2:0 Милито (5')
3:0 Лусио (31')
3:1 Лавеци (36')

Интер: Сезар, Майкон, Лусио (88' Кордоба), Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Снайдер (46’ Мунтари), Милито, Ето’о (90' Мансини)

Наполи: Де Санктис, Сантакроче (59’ Ароче), Канаваро, Контини, Маджио (68' Денис), Гаргано, Болячиано (85' Пациенца), Хамсик, Цунига, Куалярела, Лавеци

Жълти картони: Болячиано, Контини (Наполи); Станкович, Майкон (Интер)