3. Интер отново влезе в релси след 2:0 над Катания като гост

Интер отново влезе в релси след 2:0 над Катания като гост

Шампионите на Италия играха с човек по-малко две трети от мача, но с голям дух успяха да вземат важните три точки в борбата за титлата

Интер победи в труден мач с 2:0 като гост отбора на Катания. Шампионите на Италия играха с човек по-малко две трети от мача, но успяха да вземат важните три точки в борбата за титлата.

За разлика от предишните няколко мача, в които Интер бе остро критикуван, този път „нерадзурите” показаха силен дух във важните моменти от мача и макар и с 10 човека успяха да спечелят на стадио Анджело Масимино.

През първата част бе доста интересно и пред двете врати. Интер бе Моуриньо на скамейката, започна силно срещата още в началото шампионите осъществиха лек натиск. Така се стигна до 5-ата минута, когато „нерадзурите” откриха резултата.

Тогава резервата Хулио Круз проби отдясно, финтира Капуано, след като прокара топката между краката му и центрира меко към наказателното поле. Там на скорост се появи Деян Станкович, който на скорост разстреля с глава вратаря на домакините Бизари.

След това Интер имаше още няколко опасни положения. Станкович бе близо до втори гол, а след удар от десетина метра на Ибрахимович топката срещна напречната греда.

Всичко обаче се обърна в 32-ата минута, когато реферът Джанлука Роки реши да даде директен червен картон на Съли Мунтари за грубо нарушение в центъра на терена. Дълго след това самият Мунтари и съотборниците му протестираха за решението.

След червения картон играчите на Катания се окопитиха и натиснаха Интер. Така домакините създадоха няколко много опасни положения за гол.

Първо Палучи в 38-ата минута направи голям пропуск, след като бе останал сам срещу Жулио Сезар от няколко метра и би в ръцете му.

В 43-ата минута Ибрахимович получи шанс да стреля от около 30 метра, но би встрани от вратата.

Минута по-късно домакините изпълниха корнер, след който Камбиасо изчисти от голлинията топката. Веднага след атаката защитникът Капуано бе изведен отляво. Непривично за защитник той направи страхотен финт на Дъглас Майкон и остана на перфектна за стрелба позиция от няколко метра встрани от Сезар. Ударът на играча обаче мина на сантиметри от вратата.

Така приключи първото полувреме.

Втората част бе още по-динамична. Катания даде всичко от себе си, за да изравни, а Интер разчиташе на бързи контраатаки, с които да реши мача.

В първите минути Катания организира натиск, но защитата на Интер се отбранвяше добре и целият отбор действаше много организирано при изнасянето на топката.

В 57-ата минута Златан Ибрахимович почти вкара гол, след като в малкото наказателно поле през куп играчи бе близо до попадение, но в последния момент Бизари изби.

Три минути по-късно домакините едва не изравниха след удар на Маскара, който след рикошет срещна страничната греда на Сезар.

Минута по-късно Интер организира кинжална контра, в която само лошото подаване на Хулио Круз лиши Интер от втори гол, след като в малкото наказателно поле имаше трима играчи на „нерадзурите”.

Невероятният Златан Ибрахимович сложи край на мача в 70-ата минута с прекрасен гол. При една от много опасните контри Деян Станкович даде хубав извеждаш пас по въздух на шведа, който майсторски прехвърли вратаря, след което добави топката в опразнената врата - 2:0.

С втория гол Интер охлади устрема на Катания и виковете на стадиона постепенно утихнаха. И двата отбора имаха още няколко добри положения за гол до края на срещата. Няколко далечни удара на играчи на Катания бяха отразени с вещина от Сезар, а при контрите на Интер Санети и Станкович също бяха близо до попадение.

Така, с трите точки Интер продължава да води уверено в класирането на Серия А, като този път отборът на Жозе Моуриньо изигра доста силен мач, като се имат предвид обстоятелствата и заслужено спечели.

Катания - Интер 0:2
0:1 Станкович '5
0:2 Ибрахимович '70

Състави:
Катания: Бизари, Стовини, Силвестри, Капуано (Лама '71), Силвестре, Байоко, Тедеско, Мартинес (Д'Амико'87), Маскара, Паолучи (Спинези '78), Моримото;

Интер: Сезар, Кордоба, Санети, Майкон, Бурдисо, Сантон (Ривас '88), Мунтари, Станкович (Фиго 91'), Камбиасо, Ибрахимович, Круз (Максуел '64);

Жълти картони: Тедеско 60, Маскара 13, Д'амико 89 (Катания);