3. Интер отново е на върха в Серия "А" след пестелива победа с 2:1 над Катания

Интер отново е на върха в Серия "А" след пестелива победа с 2:1 над Катания

Мунтари и Снайдер донесоха 7-ата победа на "нерадзурите"

Интер победи като домакин Катания с 2:1 и си върна лидерската позиция в Серия "А". "Нерадзурите" изковаха победата си още през първата част, когато за тима на Жозе Моуриньо се разписаха нигериецът Съли Мунтари и холандецът Уесли Снайдер. Мачът на стадион "Сан Сиро" пък бе рекорден 139-и поред за капитана на "нерадзурите" Хавиер Санети в Шампионската лига и Серия "А" и общо 476-ти в италианското първенство, като по този начин той изравни постижението на легендата Джанчинто Факети.

Срещата започна със страхотна възможност за гол за Интер, след като Силвестре направи много груба грешка наказателното поле на Катания и топката се озова в краката на Ето’о. Споли обаче се хвърли самоотвержено в краката на камерунеца и успя да избие кълбото, което попадна в краката на Снайдер. Ударът на холандеца обаче бе отразен от вратаря на гостите. В 13-ата минута „нерадзурите” поведоха в резултата. Мунтари проби по лявото крило и центрира към границата на малкия пеналт, където бе Ето'о, който се опита да играе с топката, но не успя и тя влезе във вратата - 1:0.

В 21-ата минута гостите сътвориха най-опасното си положение пред вратата на Интер. Карбони напредна през центъра на терена, стигна до дъгата и стреля силно с десния крак, но Сезар с феноменален рефлекс успя да избие в корнер. Осем минути по-късно шампионите на Италия можеха да стигнат и до втори гол. Мунтари намери Виера в наказателното поле, французинът стреля силно от 7-8 метра, но топката срещна напречната греда. В 31-ата минута „нерадзурите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Катания. Зад топката застана холандецът Уесли Снайдер, който с много техничен удар над стената прати топката за втори път в мрежата зад Кампаньоло - 2:0. До края на полувремето гостите се опитаха да намалят резултата, но ударите им не успяха да застрашат Сезар.

В 54-ата минута Маскара намери Карбони на границата на полето, но техничният удар на последния мина покрай вратата на Сезар. Шест минути по-късно Снайдер напредна по крилото и центрира в полето, но Кампаньоло боксира топката. Тя обаче попадна право на главата на камерунеца Ето’о, който веднага я насочи към опразнената врата, но тя мина на сантиметри в аут. Постепенно темпото на игра спадна, а играчите на Жозе Моуриньо спокойно чакаха мачът да свърши.

Развръзката в двубоя дойде в 82-ата минута. Пласмати напредна по лявото крило и стреля от границата на полето, но Сезар изби топката. Тя обаче отново попадна в краката на нападателя на Катания, който бе повален от стража на Интер. Главният рефер Джанокарло не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Моримото, който с прецизен изстрел в десния ъгъл намали резултата – 2:1. Пет минути по-късно Ето'о изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от 23 метра, а топката мина на сантиметри над сглобката на вратата.

Така след тази 7-а победа от началото на сезона, Интер отново оглави класирането с Серия "А" с актив от 22 точк. Тимът на Катания пък се свлече на последното място в класирането.

Интер – Катания 2:0
1:0 Мунтари (12’)
2:0 Снайдер (31’)
2:1 Маскара – дузпа (83’)