3. Интер оглави класирането след драма срещу Удинезе

Интер оглави класирането след драма срещу Удинезе

Уесли Снайдер се разписа в 92-ата минута за 2:1 и донесе сладки три точки за Моуриньо и компания

Шампионът Интер постигна драматична победа с 2:1 при домакинството си на Удинезе от 7-ия кръг на италианската Серия „А”. В герой за „нерадзурите” се превърна холандецът Уесли Снайдер, който вкара гола на победата в 92-ата минута и взриви трибуните на „Сан Сиро”. Гостите от Удине се представиха отлично срещу именития си съперник и пропусна да си тръгне с трите точки, след като техният голмайстор и капитан изпусна отлична възможност 2 минути преди гола на Снайдер.

Съвсем очаквано Интер наложи обичайния домакински натиск от самото начало и успя да стигне до две добри атаки, но в първия случай не достигна терен на Ето’о, а след това камерунецът бе блокиран от отбраната на Удинезе. След това гостите сътвориха една, две добри атаки, за да се стигне до 22-ата минута, когато „нерадзурите” поведоха след една отлична комбинация. Ето’о намери Станкович на границата на наказателното поле, а сърбинът простреля Ханданович за 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче Удинезе успя да изравни. Голмайсторът и капитан на гостите Тото Ди Натале се измъкна от отбраната на Интер и с лекота преодоля Жулио Сезар за 1:1. Последваха нови силни минути за „нерадзурите”, но Станкович и Балотели , който влезе на мястото на Милито, пропуснаха от добри позиции. В самия край на полувремето пък Санчес можеше да изненада домакините, но ударът му премина встрани от целта.

Удинезе започна по-добре втората част – Пепе, Санчес и Ди Натале тормозеха непрестанно защитата на домакините. Първо Инлер, а после и Ди Натале имаха добри ситуации за гол, но изстрелите им се оказаха неточни. В тези минути Интер изпитваше трудности с разиграването на топката в средата на терена. Съли Мунтари имаше доста брак в действията си и това предизвика освиркванията на феновете. Впоследствие Моуриньо реши да замени ганаеца, който бе изпратен отново с освирквания, и това дори го разплака.

Малко по-късно Деян Станкович можеше да вкара втория си гол в срещата, но неговият изстрел от дъгата бе спасен по блестящ начин от Самир Ханданович. С течение на времето Интер наложи голям натиск, но отбраната на гостите действаше безотказно, а двете по-добри ситуации бяха пропилени от Марио Балотели.

Минутите си минаваха, а атаките на Интер почти не затрудняваха отбраната на Удинезе, като едва в 86-ата минута Ето’о се озова на добра позиция, но ударът му по диагонала бе спасен от Ханданович. Три минути по-късно пък Ди Натале получи отлична възможност да реши всичко в този мач, но сгреши. Националът бе изведен сам срещу Жулио Сезар, спря си топката, но след това шутира право в ръцете на бразилския страж.

И както обикновено става – когато не вкараш, ще ти вкарат. Във втората минута от добавеното време Уесли Снайдер донесе трите точки за „нерадзурите”. „Лалето” овладя в близост до аутлинията и с техничен удар от много малък ъгъл успя да провре топката между краката на Сапата и да я прати в далечния ъгъл на Ханданович за крайното 2:1.

Така Интер вече е оглави класирането с актив от 16 точки, 1 пред Сампдория и 2 пред Ювентус, но и двата тима имат мач по-малко. Удинезе пък е 5-и с 11 точки.

Интер – Удинезе 2:1
1:0 Станкович 22’
1:1 Ди Натале 27’
2:1 Снайдер 90+2’