3. Интер обърна лесно Аталанта за 3:1

Интер обърна лесно Аталанта за 3:1

"Нерадзурте" допуснаха ранен гол, но все пак победиха след голове на Милито, Мунтари и Киву

Шампионът Интер продължи гонитбата с Рома за първото място в класирането на Серия "А" след победа с 3:1 срещу Аталанта в първия мач от 35-ия кръг на Калчото. Така "нерадзурите" събраха актив от 73 точки, с което изпревариха "вълците" с две точки преди утрешния мач на столичани срещу Сампдория.

Победата за домакините обаче не дойде никак леко - още в 5-ата минута нападателят на Аталанта Симоне Тирибоки смълча трибуните на "Джузепе Меаца", след като получи дълго извеждащо подаване по тревата от Томас Манфредини, Марко Матераци изостана, очаквайки засада, и нападателят на гостите се озова сам срещу Жулио Серджо, след което го разстреля за 1:0.

Две минути по-късно отново Тирибоки можеше да направи и 2:0, когато бе оставен сам пред вратата след центриране от фаул, засече с глава, но прати топката на сантиметри встрани.

В 24-ата минута обаче домакините все пак успяха да върнат попадението след грешка на защитата на "бергамаските". Бранителят на гостите Паоло Бианко не успя да спре топката, тя попадна у Диего Милито, който без проблем прехвърли излезлия да го пресрещне вратар Фердинандо Копола - 1:1.

Голът окрили шампионите и те упражниха натиск пред вратата на Аталанта. В 30-ата минута Кордоба опита удар след изпълнение на корнер, но топката рикошира в тялото на Матераци и излезе в аут. Деян Станкович също пробва шут отдалеч, но би неточно.

Пет по-късно обаче обратът бе пълен - Ето'о проби отляво, пусна топката успоредно на голлинията, няколко души се разминаха с кълбото и притичалият Макдоналд Марига засече за 2:1 в полза на Интер.

С подновяването на играта след почивката Тиберио Гуаренте от състава на гостите бе много близо до изравняването след мощен шут от границата на наказателното поле, но топката облиза напречната греда над Жулио Сезар.

Гостите продължиха да са по-активни и Падоин, Валдес и Дони пропуснаха нови добри ситуации пред вратата на шампионите. Треньорът на гостите Бортоло Мути пък пусна в игра Чераволо и Аморузо на местата на Адриано и Валдес, за да засили нападението на тима си.

Въпреки това в 68-ата минута Марига можеше да отбележи втория си гол за Интер след бърза контраатака на момчетата на Моуриньо. В крайна сметка обаче това направи Кристиан Киву, който вдигна трибуните на крака десет минути по-късно. Румънец прониза Копола с уникален изстрел от 30-ина метра, който рикошира в страничната греда за 3:1.

Интер - Аталанта 3:1
0:1 Тирибоки (5), 1:1 Милито (24), 2:1 Марига (35), 3:1 Киву (78)

Интер: Жулио Сезар, Санети, Кордоба, Матераци, Киву, Марига, Станкович (70-Тиаго Мота), Мунтари, Снайдер (46-Камбиасо), Милито (81-Арнаутович), Ето'о

Аталанта: Копола, Капели, Бианко, Манфредини, Пелузо, Адриано (56-Чераволо), Гуаренте, Падоин, Валдес (57-Аморузо), Дони (71-Радованович), Тирибоки

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1