3. Интер не се възползва от грешката на Юве и остана четвърти след загуба от Парма (видео)

Страхотен гол на Никола Сансоне донесе успеха на "дуковете"

Интер пропусна да се възползва от една от малкото грешки на лидера Ювентус и да стопи разликата до върха в класирането, отстъпвайки при визитата си на Парма с 0:1 в предпоследната среща от 14-ия кръг на Серия „А”.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в третата минута Самуел бе близо до това да си вкара автогол, а в 32-ата минута Амаури стреля с глава, но Ханданович съумя да отрази опасния удар.

Интер на свой ерд отговори с хубав изстрел с глава на Андреа Ранокия, ала Миранте също демонстрира класа и така резултатът се запази 0:0.

В самия край на полувремето Джонатан Биабиани бе на сантиметри от поразяването на целта, а след паузата отново той бе първият, тествал сериозно Ханданович.

Словенският страж все пак капитулира в 75-ата минута, когато Никола Сансоне пое топката от центъра и от границата на наказателното поле откри резултата.

След попадението „нерадзурите” се опитаха да отговорят, но щурмът им бе по-скоро стихиен, така че Парма удържа преднината си.

С победата „пармалатите” събраха 20 точки и заемат 7-ото място в класирането, докато Интер отстъпи второто си място в таблицата и вече е четвърти с 28 пункта от 14 мача.