3. Интер направи нужното да е шампион утре и чака услуга от Сасуоло (ВИДЕО)

Интер направи нужното да е шампион утре и чака услуга от Сасуоло (ВИДЕО)

Нерадзурите надвиха с 2:0 Кротоне като гост

Лидерът в Серия А Интер свърши своята задача, за да бъде коронясан шампион на Италия още този уикенд. "Нерадзурите" победиха с 2:0 последния в класирането Кротоне и очаква подарък от Сасуоло, който трябва да не загуби Аталанта, за да може тимът на Антонио Конте да се поздрави с 19-та си титла на страната.

Стефано Сенси можеше да изведе Интер напред още във 2-ата минута, но ударът му по земя се отби в крак на играча на домакините. Минута по-късно халфът дори беше изведен сам срещу вратаря, но Алекс Кордас спаси. Последваха по-спокойни минути от страна на гостите, като те дори се прибраха в своята половина, надявайки се да организират контраатаки. Следващото положение дойде в 23-ата минута, когато засичане на Лукаку с глава се отби в гредата. Друга реална опасност дойде в 37-ата, когато Барела подаде към Лаутаро зад последния в защитата на Кротоне, но нападателят не успя да овладее и топката му беше избита.

Минута преди паузата Интер отново беше спрян от гредата. Този път Лаутаро Мартинес шутира и Кордас изглеждаше безпомощен, но кълбото се отби в десния стълб. Веднага след това стражът на Кротоне беше тестван и от Стефано Сенси, като пак отрази.

Интер не започна силно втората част, което даваше възможност на домакините да се справят с всички атаки на съперника и дори на момент да играят като равен. Антонио Конте реши да освежи отбора си в 65-ата минута, вкарвайки цели трима нови футболисти. Един от появилите се на терена футболисти беше Кристиан Ериксен, на когото му трябваха само четири минути, за да реализира за 1:0. В 69-ата датчанинът намери път към мрежата с изстрел извън наказателното поле.

Не последва никакъв сериозен отговор от страна на Кротоне, а дори напротив - "нерадзурите" станаха по-опасни, като търсеха второ попадение. В 80-ата минута обаче нападателят на домакините Сими беше изпуснат в наказателното поле, но той бе успя да нанесе хубав удар. Три минути след това последва акция на Интер, при която Лукаку изстреля кълбото в мрежата. Намеси се обаче ВАР, за да изчисли, че при атаката е имало засада на Перишич и съответно попадението не беше зачетено.

В последните секунди на срещата Интер стигна все пак до втория си гол след мълниеностна контраатака, която мина през Барела, той намери Хакими, който отбеляза гол.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал