3. Интер надви Каляри с 2:1 и се върна на пътя на победата (видео)

Интер надви Каляри с 2:1 и се върна на пътя на победата (видео)

Тиаго Мота и Фелипе Коутиньо донесоха триумфа на "нерадзурите"

Интер се върна на пътя на победата след успех с 2:0 над Каляри в първи мач от 10-ия кръг на сезона в Серия „А”. Голмайсторите за тима на Клаудио Раниери тази вечер определено не са сред обичайните заподозрени – Тиаго Мота и Фелипе Коутиньо.

Двубоят започна във вихрено темпо още от първата минута, като халфовата линия на Интер по-често контролираше играта в центъра. Постепенно „нерадзурите” натиснаха сериозно и пренесоха играта около наказателното поле на сардинци.

В 21-ата минута домакините направиха страхотна атака – Йонатан пусна към Камбиасо в центъра, аржентинецът направи двойно подаване със Зарате, последва пас към Пацини и той от 20 метра намери гредата зад Агаци, но нямаше шанс да отбележи.

3 минути по-късно Мауро Зарате технично изпълни пряк свободен удар, но този път Агаци с котешки рефлекс спаси вратата си.
Въпреки солидния си превес Интер не можа да стигне до преднина до полувремето, но постигна целта през втората част.

В 52-ата минута играчите на Клаудио Раниери най-сетне намериха начин да преодолеят Агаци. Рики Алварес центрира остро от пряк свободен удар и Тиаго Мота засече неспасяемо за 1:0.

След час игра Фелипе Коутиньо видя пролука и стреля, като намери непокрития близък ъгъл на Агаци за 2:0, за да успокои домакините.

В края Каляри опита да върне интригата, но стигна само до почетен гол на „Сан Сиро”. Неинголан финтира и пусна ниско центриране към Хоакин Ларивай, който засече в мрежата за крайното 2:1.

Така Интер се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите и вече има 11 на 16-ата позиция. Каляри остава 10-ти с 13 точки.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"