3. Интер надви Фрозиноне като гост с 50-ия гол на Икарди, тотален карък за отбора на Тонев

Фрозиноне завърши с 10 души, но на три пъти нацели гредите след почивката

Александър Тонев не беше в групата на Фрозиноне при загубата на неговия тим с 0:1 като домакин от Интер в първа среща от 32-ия кръг на Серия А. Мауро Икарди вкара победния гол за „нерадзурите” с 50-ото си попадения в 100 мача за тима, а новаците завършиха с 10 души след червен картон на Бланшар 10 минути преди края и остават в зоната на изпадащите. Фрозиноне имаше и малшанс да удари греди на три пъти.

Това бе първа победа за Интер като гост от 6 януари насам. Отборът на Роберто Манчини изпревари временно Фиорентина на четвъртото място с 58 точки, но изостава на пет от третия Рома.

През първата част на „Матуса” Интер имаше по-чистите положения, но не играеше добре.

Рикоширало ниско центриране на Алекс Тейеш мина на сантиметри от гредата, а Джонатан Биабиани стреля високо след извеждащ пас на Стеван Йоветич.

Вратарят Никола Леали изпусна топката след удар на Перишич и все пак успя да превари Йоветич, който чакаше за добавка. Фрозиноне стигна до първия си шанс в 27-ата минута, когато Алесандро Фрара прати встрани с ниско воле.

Нескопосан шут на Биабиани се оказа пас за Перишич на втора греда, но хърватският национал пропусна.

10 минути след паузата бранителят Бланшар стреля с глава, топката рикошира и той се размина на косъм от гола. В 64-ата минута Лука Паганини засече центриране отляво с плонж и натресе гредата, после кълбото само се разходи успоредно на вратата.

Каръкът за Фрозиноне продължи и Даниел Павлович нацели напречната греда от пряк свободен удар.

Домакините платиха скъпо за пропуски. Перишич центрира в 74-ата минута, а Мауро Икарди с глава прехвърли вратаря в далечния горен ъгъл за 1:0 с юбилейния си 50-и гол за Интер в стотния му мач.

Йоветич завъртя точно над гредата, а Бланшар от Фрозиноне бе изгонен 10 минути преди края с втори жълт картон.

Дори с човек по-малко домакините можеха да измъкнат точка, но диагонален удар на Чофани срещна далечната греда. Така три пъти гредите спасиха Интер през втората част и гостите си тръгнаха с трите точки.

Фрозиноне е на предпоследното 19-о място с 27 точки и продължава лютата битка с Карпи и Палермо за оцеляване, като най-вероятно само един от тези три отбора ще се спаси.