3. Интер надделя над Наполи и излезе на второ място в Серия А (+ВИДЕО)

Интер надделя над Наполи и излезе на второ място в Серия А (+ВИДЕО)

Отборът на Интер се наложи с 2:1 като домакин на Наполи в дербито на 16-ия кръг на италианската Серия А

Отборът на Интер се наложи с 2:1 като домакин на Наполи в дербито на 16-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се игра на стадион „Джузепе Меаца”, а след победата в днешния мач „нерадзурите” вече имат актив от 34 точки и се изкачиха на второто място, като изместиха оттам Наполи, който вече заема третата позиция и остава с 33 пункта.

Домакините от Интер успяха да излязат с гол напред в 8-ата минута, когато Антонио Касано центрира кълбото, а Фреди Гуарин го прати в мрежата на гостите за 1:0.

Наполи се опита бързо да отвърне на удара и Лоренцо Инсинье и Марек Хамшик се отчетоха с изстрели, които обаче не попаднаха в рамките на вратата.

В 28-ата минута Единсон Кавани също стреля неточно, а малко след това и Йокан Инлер също отправи удар, но кълбото не намери очертанията на вратата.

Авансът на Интер се увеличи на две попадения в 39-ата минута. Фреди Гуарин комбинира с Диего Милито, който прати кълбото в мрежата на Наполи след изстрел с десния крак. До почивката не се стигна до нови голове и така след 45 минути игра Интер водеше с 2:0.

Шест минути след началото на второто полувреме, „нерадзурите” пропиляха отлична възможност за отбелязване на трети гол, след като удар на Антонио Касано срещна дясната греда.

Наполи показа, че няма намерение да се предава и в 54-ата минута намали на 1:2, след като Единсон Кавани се разписа след удар от близко разстояние.

Малко след като изтече час игра от началото на двубоя, Хуан Хесус стреля неточно за Интер, а в 68-ата минута Фреди Гуарин също се отчете с удар извън рамките на вратата.

До края на мача Наполи се опита да достигне до изравняване, като в 87-ата минута Кристиан Маджо можеше да реализира гол за гостите, но Самир Ханданович спаси. Малко след това Родриго Паласио се отчете с пропуск за Интер, а Единсон Кавани и Блерим Джемаили пропиляха възможности за Наполи. До последния съдийски сигнал обаче не паднаха нови голове и така „нерадзурите” грабнаха победата в мача с 2:1.

Мактоминей: Конте запали огъня