3. Интер капитулира в Рим (видео)

Интер капитулира в Рим (видео)

Рома прегази с 4:0 "нерадзурите", вижте всички резултати от 24-ия кръг на Серия А

Отборът на Рома разгроми с 4:0 Интер в мач от 22-ия кръг на Серия А. Двубоят се проведе на „Стадио Олимпико”, а „вълците” надиграха съперника си и заслужено се добраха до трите точки. „Нерадзурите” нямаха много възможности в срещата и логично не отбелязаха попадение.

Още в 4-ата минута Фабио Борини можеше да открие за домакините, но не намери рамките на вратата. Последваха и добри възможности пред Даниеле Де Роси и Ерик Ламела, но отново не се стигна до гол. Пянич също се отчете с пропуск, а по-активната игра на Рома от началото на мача доведе до резултат в 13-ата минута, когато Жуан забоде кълбото с глава зад Жулио Сезар, правейки резултата 1:0.

Почти веднага след това Диего Милито можеше бързо да върне тима си в мача, но ударът на нападателя от около 10-ина метра бе отразен от Маартен Стекеленбург. До края на първата част „вълците” се представиха по-силно от съперника си и в 41-ата минута авансът им набъбна на два гола. Автор на второто попадение за домакините бе Фабио Борини, който се разписа след хубав удар с десния крак. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

Малко след подновяването на играта, в 48-ата минута, авансът на „вълците” се увеличи на три попадения. Втория си гол в мача реализира Фабио Борини. След като резултатът стана 3:0, интересните възможности пред двете врати бяха много малко. Интер така и не съумя да се добере поне до почетен гол, а в 89-ата минута бе оформено крайното 4:0, след като Боян Къркич отбеляза хубав гол с десния крак.

Така Рома вече има 34 точки и е на 6-ото място, докато Интер е една позиция по-нагоре с 36 пункта.