3. Интер изпусна Ювентус в края и Дерби Ди Италия остана без победител (ВИДЕО)

Интер изпусна Ювентус в края и Дерби Ди Италия остана без победител (ВИДЕО)

Джеко откри на "Меаца", но три минути преди края Пауло Дибала изравни от дузпа.

Интер и Ювентус завършиха наравно 1:1 в дербито от 9-ия кръг на Серия А.

Първото положение в мача бе в 4-ата минута, когато след центриране от корнер Милан Шкриняр стреля с глава, но над вратата.

Ювентус обаче имаше доста по-добра възможност в 7-ата минута, когато Мората отправи силен удар по земя и Ханданович трябваше да се намесва. Вратарят обаче не го направи много убедително, след което се стигна до суматоха в наказателното поле и Алекс Сандро успя да насочи топката по посока на вратата, но твърде слабо и словенецът улови.В 17-ата минута Интер откри резултата. Чалханоглу отправи бомбен шут, който се отби от гредата и попадна в Един Джеко, за когото остана да прати топката в опразнената врата за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят бързо и в 13-ата минута Хуан Куадрадо отправи диагонален изстрел, който мина опасно до вратата. В 42-ата минута се стигна до разбъркване пред Ханданович, завършило с удар на Мората отблизо, но над вратата.

И второто полувреме започна така, както се разви по-голямата част от първото. Двата тима разчитат на дълги разигравания в средата на терена, но никой не се престрашава да се хвърли смело в атака и положенията пред двете врати липсват. Чак в 60-ата минута Интер организира по-интересна атака, като Джеко получи центриране в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

След това домакините организираха хубава контраатака в 63-ата минута, Перишич напредна до наказателното поле, финтира защитник и стреля, но крайно неточно.Минута след това и Юве създаде нещо по-интересно. Мората получи пас зад защитата и опита с глава да прехвърли Ханданович, но не успя да уцели опразнената врата.

В 69-ата минута Алекс Сандро се включи в предни позиции и отправи мощен шут по земя, който профуча покрай вратата. Натискът на гостите постепенно се засили и в 72-ата минута Пауло Дибала стреля опасно от фаул и Ханданович трябваше да прави важно спасяване.

В 87-ата минута се стигна до доста интереен момент. Съдията Мариани бе посъветван да прегледа с ВАР една ситуация на границата на наказателното поле и се видя, че Дензъл Дъмфрис изрита Алекс Сандро. В крайна сметка реферът прецени да посочи бялата точка и отсъди дузпа за "бианконерите", а Пауло Дибала изравни от бялата точка.

Интер - Ювентус 1:1