3. Интер изкара своите фенове извън нерви с нов хикс у дома

Интер изкара своите фенове извън нерви с нов хикс у дома

"Джузепе Меаца" изригна в недоволство след 2:2 с Болоня пред погледа на Ерик Тохир, Икарди вкара два гола

Интер направи поредна издънка този сезон и завърши 2:2 с Болоня у дома в 32-ия кръг на Серия А. Икарди на два пъти даваше аванс на „нерадзурите”, но гостите, които се борят за оцеляването си, два пъти изравняваха, а феновете на Интер изпртатиха своите играчи с мощни освирквания пред погледа на собственика Ерик Тохир.

Интер спечели само две точки в последните три кръга преди срещата, а Болоня победи Интер с 1:0 у дома по-рано през сезона.

Само 6 минути обаче бяха нужни на „нерадзурите” да поведат. Юто Нагатомо центрира отляво и Мауро Икарди засече отлично от воле за 1:0.

Камбиасо атрактивно стреля с ножичен удар, но Икарди застана на пътя на топката и предотврати без да иска опасността. Ханданович пък се намеси добре след силен шут на Христодулопулос, който тупна точно преди него. Удар с глава на Мантовани след статично положение профуча покрай гредата на домакините.

Алварес тества Курчи от дистанция, а Ханданович извади под гредата удар с глава на Натали. Паласио не успя със свиреп изстрел, а Жуан Жезуш беше заменен заради травма в коляното.

Болоня знаеше, че играе за своето оставане в Серия А и намери как да изравни. Гарикс надигра Нагатомо, Ханданович спаси удара отблизо на Христодулопулос, но топката се върна към границата на наказателното поле и Пациенца със силно воле изравни след лек рикошет в Кристалдо – 1:1.

Това беше първи гол на Болоня от игрова ситуация, а не статично положение от 9 февруари насам. Почивката дойде с освирквания от публиката към играчите на Интер.

Кархин стреля от отлична позиция в ръцете на Ханданович в началото на втората част, а Д’Амброзио центрира отлично, но Паласио и Икарди се разминаха пред вратата.

Ернанес намери Икарди в 63-ата минута и младият нападател вкара много красив гол с удар, който матира Курчи и влетя в мрежата с помощта на гредата – 2:1.

Но преднината отново не се задържа дълго и Болоня изравни 10 минути по-късно. Роландо се провали при опит да изчисти центриране на Мантовани и подари топката на Коне, а гръцкият нападател отблизо с нисък удар направи 2:2.

Драмата обаче не беше свършила. Паласио беше повален от Мантовани в наказателното поле и Интер получи първа дузпа от близо година насам. Но появилият се малко преди това на терена Диего Милито изпълни много лошо от бялата точка и Курчи спаси.

В добавеното време гостите дори изпуснаха да победят, защото Коне изигра страхотно една ситуация и се измъкна преди да поднесе топката за Акуафреска, но Ханданович спаси и двата удара на стрелеца.

Интер има вече 50 точки на пето място, а Болоня събра 27 и е с две точки пред опасната зона.