3. Интер и Ювентус избухнаха за 3 минути, но не се победиха – 1:1 (ВИДЕО)

Интер и Ювентус избухнаха за 3 минути, но не се победиха – 1:1 (ВИДЕО)

Икарди вкара поредния си гол срещу Ювентус, но Видал измъкна точка за шампионите пред 83 000 на "Джузепе Меаца"

Интер и Ювентус направиха 1:1 в голямото "Дерби Д'Италия", което даде начало на третия кръг в Серия А. Мауро Икарди влезе като резерва и вкара поредния си гол срещу "Старата госпожа" през втората част, но само две минути по-късно Видал изравни.

Ремито оставя двата гранда с равни точки - по 7, на върха в таблицата преди изиграването на другите срещи от кръга.

Мачът беше юбилеен под номер 100 за Антонио Конте на пейката на Ювентус. Шампионите бяха спечелили последните си две визити на „нерадзурите”. И двата отбора бяха с перфектен актив от по две победи преди „Дерби д’Италия”.

Мирко Вучинич и Андреа Бардзали преодоляха проблеми с контузии, за да започнат като титуляри, а над 83 000 души бяха препълнили „Джузепе Меаца”.

През първата част голове не паднаха, но на Ханданович и Буфон се наложи да направят спасявания, при които да покажат класа.

Първата голова възможност се откри пред Юто Нагатомо след лошо изчистен корнер, но Буфон изби удара на японеца покрай гредата.

После дойде първото спорно положение. Видал нахлу отдясно и бе буквално пометен от Тайдер с ръгби прийом, но съдиите прецениха, че чилиецът първи е извършил нарушение.

Ювентус постепенно пристисна домакините в тяхната половина, но Самир Ханданович изби воле на Погба след пас на Пирло над защитата.

Лихщайнер бе декориран в жълто, а после рискуваше да бъде изгонен с ново нарушение, но реферът Орсато не му вдигна втори картон.

Рики Алварес открадна от Пирло и подхвана контра, но Буфон изби с крак удара на Тайдер от близка дистанция.

На почивката Конте извади Лихщайнер заради жълтия картон и пусна Маурисио Исла на негово място отдясно.

Паласио с глава прати право в Буфон, после Тевес пусна за Видал, но волето на халфа мина успоредно на вратата.

Мауро Икарди влезе като резерва за Интер и доказа, че обича да бележи срещу Ювентус. През миналия сезон младият стрелец вкара три гола в мрежата на шампионите за два мача с екипа на Сампдория.

Тази вечер Икардиимаше нужда само от 5 минути на терена, за да се разпише. Рики Алварес открадна находчиво от Киелини, пусна в коридор за Икарди, който с десния крак разстреля Буфон за 1:0.

Авансът на Интер обаче изтрая само две минути. Квадво Асамоа проби отляво, някак успя да излъже двама на аутлинията и върна към дузпата за Видал, а чилиецът си чукна с първото докосване, а с второто по диагонала матира Ханданович в десния долен ъгъл за 1:1.

Ювентус изпусна два шанса да спечели мача в края.

Веднага след изравнителния гол Тевес облиза напречната греда с топовен изстрел, а удар на Погба бе избит от вратаря.

Две минути преди края Тевес центрира меко за Видал, чилиецът засече с глава, но Ханданович успя да избие, а Исла отблизо изпрати добавката в трибуните и дербито завърши без победител.

Реал за Варан: Завинаги един от нас