3. Интер драпа напред в Италия след важен успех на "Луиджи Ферарис"

Интер драпа напред в Италия след важен успех на "Луиджи Ферарис"

"Нерадзурите" надиграха с 1:0 Дженоа като гост в отложен мач от Серия А

Интер спечели много важна победа в първенството на Италия. „Нерадзурите“ надиграха с 1:0 на много негостоприемния стадион „Луиджи Ферарис“ местния Дженоа в труден мач.

Срещата бе отложена и се игра днес, след като на 4 ноември много райони в Италия бяха ударени от поройни дъждове, последвани от наводнения, които отнеха много животи. Приходите от днешния мач ще бъдат дарени именно в помощ на пострадалите.

Трите точки изкачиха Интер на седмото място в класирането, все още много далеч от лидерите, но все пак в горната половина на таблицата, в която отборът не беше стъпвал от доста време.

Гола на победата вкара левият бек на тима Юри Нагатомо в 67-ата минута след перфектно центриране на Рикардо Алварес.

Първото полувреме на срещата завърши без отбелязани голове. Сушата за нападателя на „нерадзурите“ Диего Милито продължи и той пропусна добри възможности за отбелязване.

През втората част пък домакините протестираха срещу отменен техен гол, преди да дойде момента на Нагатомо, който вкара второто си попадение с екипа на Интер.

В 67-ата минута Алварес пое топката отдясно и центрира великолепно към включилия се Нагатомо, който без проблем с глава направи 1:0.

В края на срещата Дженоа натисна много сериозно своя съперник, но Раниери и неговите момчета удържаха преднината си, макар и с панически чистения на моменти.

Това бе четвърта поредна победа на „нерадзурите“ над Дженоа.

В следващия кръг на 18 декември Интер гостува на Чезена.