3. Интер чукна два месеца без победа след нов срам на Сан Сиро! (ВИДЕО)

Интер чукна два месеца без победа след нов срам на Сан Сиро! (ВИДЕО)

Мъките на "нерадзурите" нямат край

Италианският гранд Интер записа нов неубедителен резултат в Серия А и завърши 1:1 като домакин срещу борещия се за оцеляването си в елита отбора на Кротоне. "Нерадзурите" вече са с четири поредни равенства 1:1.

Първото полувреме на "Сан Сиро" премина под по-голямо владеене на топката за домакините, но това не водеше до чести ситуации пред вратата на Кротоне. В 21-та минута дори гостите можеха да поведат след удар на Ричи, но Ханданович спаси. Две минути по-късно Интер стигна до корнер, а при центрирането Едер успя да засече топката и откри за "нерадзурите".

След почивката Интер продължи с неубедителната си игра и така и не успяваше да удвои аванса си, за да заигае по-спокойно. Така се стигна до 60-та минута, когато Андре Барберис беше намерен с хубав пас в наказателното поле, той успя да се освободи от няколко защитника и матира Ханданович, който нямаше какво да направи.

След изравняването, очаквано футболистите на Спалети се хвърлиха на щурм за втори гол, но атаките отново бяха ялови. След 70-та минута Котроне прие играта в своята половина и зачака удобен момент за контраатака, който дойде в 77-та минута, когато Трота овладя и напредна към наказателното поле, но ударът му по диагонал мина встрани от вратата.

В 87-та минута новото попълнение на Интер Рафиня Алкантара можеше да спечели мача за своя тим, но ударът му извън наказателното поле прелетя покрай вратата на гостите.

Така Интер записа пето поредно равенство и осми мач без победа, което направи периода без спечелен мач за "нерадзурите" на точно два месеца, като последните им три точки бяха взети срещу Киево на 3-ти декември. Кротоне пък събраха 20 точки и са на три точки от чертата на изпадащите.