3. Интер би Рома в луд мач с осем гола и червен картон, шампионите вече трети (видео)

„Нерадзурите” се наложиха над столичани с 5:3 у дома, макар римляните да играха с човек по-малко половин час

Италианският шампион Интер спечели неделното дерби в Серия А, след като се наложи у дома над Рома с 5:3 и по този начин зае третата позиция във временното класиране.

Срещата от 24-ия кръг бе пропусната от капитана на гостите Франческо Тоти и започна отлично за миланския гранд, който успя да поведе в резултата още в третата с красив гол на Уесли Снайдер.

Холандският национал получи възможност за изстрел извън рамките на наказателното поле и веднага се възползва, пращайки неспасяемо топката в мрежата на Жулио Серджио. Гостите от Рим обаче успяха бързо да се върнат в мача и само 10 минути по-късно равенството бе възстановено.

Голът за гостите бе дело на Фабио Симплисио, който се разписа отблизо и така върна надеждите на своите.

В 35-ата минута обаче неразбирателство в отбраната на Рома позволи на Самуел Ето’о да стреля и камерунският нападател без замисляне отново изведе „нерадзурите” напред.

До края на полувремето Снайдер изпробва рефлекса на Серджио, но бразилският страж успя да се намеси и така да запази преднината на домакините от само един гол до почивката.

След нея обаче отново Интер бе отборът, който по-настъпателно търсеше успеха. В 55-ата минута Пацини реализира попадение, но то бе отменено заради засада, а само седем по-късно новото попълнение на шампионите бе фаулиран от Бурдисо в наказателното поле на гостите.

Нарушението доведе до дузпа и директен червен картон за бранителя, а след като Ето’о изпълни точно наказателният удар сякаш въпросителните около крайния победител в двубоя отпаднаха.

За да бъдат сигурни все пак възпитаниците на Леонардо отбелязаха още един гол, дело на Мота в 71-ата минута, макар само четири по-късно Вучинич да върна едно попадение за римляните.

Напрежението на „Джузепе Меаца” се покачи до максимум в 80-ата минута, след като резервата на столичани Лориа вкара в мрежата на Жулио Сезар рикоширалата в гредата след изстрел с глава на Жуан топка.

Миланските фенове обаче изкрещяха победоносно в края на двубоя, тъй като техните любимци вкараха пети гол чрез Камбиасо и така се приближиха само на пет точки от лидера в класирането и градски съперник Милан.

След поражението Рома остана на седма позиция с 39 точки от 23 мача.

Стартови състави:

Интер: Сезар, Кордоба, Занети, Майкон, Раночиа, Снайдер (’75 Нагатомо), Камбиасо, Тиаго Мота, Карджа, Ето’о, Пацини (’70 Милито);

Рома: Серджио, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Касети, Де Роси, Перота (’67 Тадей), Симплисио (’71 Греко), Менес (’64 Лориа), Бориело, Вучинич;

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)