3. Интер би Палермо в голов трилър на "Сан Сиро" - 5:3

Интер би Палермо в голов трилър на "Сан Сиро" - 5:3

"Нерадзурите" поведоха с 4:0 до полувремето, но трябваше да треперят до самия край на мача.

Интер постигна нова победа и увеличи преднината си на върха в Серия "А". Възпитаниците на Жозе Моуриньо надиграха гостуващия тим на Палермо с 5:3, въпреки че на полувремето водеха с 4:0. През втората част играчите на Палермо излязоха преобразени на стадион "Сан Сиро" и набързо набутаха три попадения във вратата на Сезар. Все пак влезлият като резерва Диего Милито сложи точка на спора в 83-ата минута и гарантира поредните три точки на шампиона на Италия.

В 6-ата минута Марио Балотели нахлу в наказателното поле на Палермо, опита се да прокара топката между трима бранители на „росанерите”, но бе повален. Главният рефер Талявенто не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Младият Балотели изяви желание сам да изпълни 11-метровия наказателен удар, въпреки че Самуел Ето’о вече си бе заложил коженото кълбо. Наложи се капитанът на тима Хавиер Санети да усмири 19-годишния италианец. Камерунецът Ето’о пък хладнокръвно прати топката в опразнения десен ъгъл за 1:0. Десетина минути по-късно бившият нападател на Барселона бе изведен зад отбраната на сицилиаците. Ето'о веднага се опита да стреля от въздуха, но топката мина на около метър покрай десния страничен стълб на Сиригу.

Четири минути по-късно Пасторе намери непокрития Касани, но ударът на последния мина над напречната греда. В ответната атака Камбиасо центрира в полето към Балотели, който стреля с глава на около 50 сантиметра над вратата на Палермо.

В 34-ата минута Майкон центрира от корнер, Балотели се извиси над защитниците на Палермо и с глава разстреля Сиригу – 2:0. Седем минути по-късно Супер Марио направи резултата класически. Станкович свали топката с глава и Балотели със силен шут разстреля стража на сицилианците. Още в следващата атака „нерадзурите” успяха да вкарат и четвърти гол. Балотели изведе в коридор Ето’о и камерунецът хладнокръвно направи резултата 4:0.

В 48-ата минута Палермо се върна в мача, след като Миколи бе изведен с далечен пас от Симплисио. 30-годишният нападател преодоля Кордоба и елегантно прехвърли Сезар – 4:1. Играчите на Палермо продължиха да притискат своя съперник и логично стигнаха и до втори гол. В 62-ата минута Касани бе намерен в полето на Интер и с едно докосване пусна топката успоредно на голлинията към Ернандес. Влезлият като резерва играч само чукна коженото кълбо, което се оплете в мрежата зад Сезар.

Четири минути по-късно Милито получи топката в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. В 67-ата минута драмата на стадион „Сан Сиро” стана пълна, след като „росанерите” вкараха и трети гол. Касани пусна хитро топката в „чешка уличка” към Миколи, който с изстрел по диагонала матира Сезар за трети път в мача – 4:3.

Играчите на Жозе Моуриньо се опитаха да се съвземат от шока, а удар на Ето’о мина покрай вратата на Палермо. В 78-ата минута Тиаго Мота стреля силно с десния крак, но Сиригу показа класа и изби удара му. Пет минути по-късно отборът на Интер все пак си подсигури трите точки. Майкон преодоля Писани по дясното крило, центрира прострелно в малкия пеналт и оставеният непокрит Диего Милито прати топката в опразнената врата – 5:3. В 89-ата минута Ернандез имаше шанс да намали резултата, а в даденото от рефера добавено време, Миколи стреля силно от фаул от 30-ина метра, но Сезар бе на мястото си и изби.

След тази победа Интер остава на върха в Серия "А" с актив от 25 точки, докато Палермо се срина на 8-ата позиция с 15 точки.

Интер – Палермо 5:3
1:0 Ето'о - дузпа (7')
2:0 Балотели (34')
3:0 Балотели (42')
4:0 Ето'о (44')
4:1 Миколи (48')
4:2 Ернандес (62')
4:3 Миколи (67')
5:3 Милито (83')

Интер: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (46' Сантон), Санети, Камбиасо, Мота, Станкович, Ето’о (74' Мота), Балотели (48' Милито)

Палермо: Сиригу, Гойкан, Кяер, Миглиачио, Мелинте (46' Ернандес), Касани (84' Бертоло), Симплисио (86' Ночерино), Брешано, Пасторе, Кавани, Миколи

Жълти картони: Киву (Интер); Гойан, Бертоло (Палермо)