3. Илия Груев дебютира като треньор с реми срещу фаворита Фрайбург

Илия Груев дебютира като треньор с реми срещу фаворита Фрайбург

Дуисбург вкара първи гол от месец насам, с човек по-малко взе седма точка за сезона

Българинът Илия Груев започна треньорската си кариера с впечатляващо равенство.

В първия си мач 46-годишният специалист изведе опашкаря Дуисбург до домакинско реми 1:1 срещу борещия се за върха Фрайбург.

„Зебрите” поведоха в края на първото полувреме, когато Томас Брьокер откри резултата и вкара дебютен гол за своя тим от пети октомври т.г. насам.

Въпреки това обаче след паузата албанецът Амир Абраши смълча по-голямата част от 15 311-те зрители с изравнително попадение.

В заключителната част на срещата пък Томас Меснер получи втори жълт картон и в 82-ата минута остави домакините с човек по-малко.

В крайна сметка те стигнаха до ценна точка и вече имат 7 в своя актив след 14 изиграни мача, като остават последни.

Гостите пък оглавиха класирането с 26 точки, колкото има и Лайпциг, който утре приема Кайзерслаутерн.