3. Икарди запази перфектния старт на Интер в Серия А (ВИДЕО)

Икарди запази перфектния старт на Интер в Серия А (ВИДЕО)

4 от 4 за "нерадзурите" след икономична победа с 1:0 над Киево като гост

Интер остана перфектен от началото на сезона в Серия след труден, но заслужен успех с 1:0 като гост на Киево в 4-ия кръг. Двубоят бе неочаквана битка на върха между втория и първия.

„Нерадзурите” и преди кръга си бяха единственият отбор без загубени точки в калчото. Манчини премести Гари Медел в защита, а Алекс Тейеш за първи път беше титуляр на левия фланг.

Ханданович лови топката в краката на Палоски, а Йоветич и Лукас Кастро стреляха отдалеч пред двете врати в началото. Кастро с глава прати малко над вратата на Интер в 18-ата минута, а Албано Бидзари изби нещо средно между удар и центриране на Тейеш.

Интер удържаше напористата игра на „Летящите магаренца” и удари съперника в 42-ата минута. Икарди използва извеждащ пас на Кондогбия и се измъкна зад защитата, за да се разпише за 1:0 с първия си гол за сезона.

Преди почивката Ханданович изби силен изстрел на Бирса, а Фелипе Мело блокира Меджорини на старта на втората част.

Жейсон Мурийо се контузи и бе сменен от Ранокия в 70-ата минута, а Интер умело затвори играта след почивката.

В края Перишич направи отличен рейд, но накрая стреля, вместо да подаде на свободния Икарди. Киево стигна само до един опасен удар на Цезар след корнер, но гол така и не падна и отборът на Манчини записа четвърта поредна победа.

Интер е лидер с 12 точки, Киево засега остава втори със 7 преди останалите мачове от кръга.