3. Игуаин и Хамшик се събудиха и Наполи разгроми бившия отбор на Ники Михайлов с 6:2 (ВИДЕО)

Интер спря лошата серия като измъкна трудно 1:0 като гост срещу 10-те от Чезена, а ветеранът Миро Клозе донесе успех на Лацио

Наполи забрави бързо за загубата от Йънг Бойс в Лига Европа с разгромен успех над Верона като домакин в 8-ия кръг на Серия А. Гонсало Игуаин вкара хеттрик след почивката, а Марек Хамшик добави още два гола за 6:2 над бившия отбор на Николай Михайлов – Верона.

Срещата започна по кошамрен начин за тима на Рафа Бенитес и още в първата минута Емил Халфредсон прониза мрежата на вратаря Рафаел Кабрал с бомбено воле от границата на наказателното поле и Верона поведе. Исландският национал посвети гола на баща си, който почина миналия месец.

Инсиние изпусна да изравни в третата минута, а Лука Тони не успя да направи добавка след бърза контра на Халфредсон. Пред другата врата Игуаин накара вратаря на Верона, който също се казва Рафаел, да спасява с една ръка.

Наполи обгради наказателното поле на гостите и изравни в 43-ата минута. Кайехон посрещна центриране на Инсиние и върна с воле в наказателното поле, където топката бе отклонена към Марек Хамшик и словакът вкара първия си гол за сезона в Серия А.

След почивката Кайехон прати в облаците след хитър пас на Инсиние, но Наполи имаше намерение да унищожи съперника и го направи.

Хамшик използва грешка на Йонита и след като Рафаел спаси първия му удар, халфът бе точен при добавката за 2:1.

Наполи си мислеше, че поема контрола над мача, но Верона изравни. Нико Лопес влезе като резерва и с първото си отиграване финтира Давид Лопес и Кулибали, за да вкара с нисък удар на близката греда – 2:2.

Секунди по-късно Игуаин получи подарък след сгрешен пас назад на Тачидис и вкара също първия си гол за сезона в Серия А – 3:2.
Контра на Наполи хвана гостите в ситуация трима на двама и Кайехон покачи на 4:2 с воле по диагонала.

Рафаел изби шут под гредата на Тачидис от пряк свободен удар. Раул Албиол направи неочакван пробив и върна успоредно за Игуаин, който се разписа на празна врата за 5:2.

Кайехон удари греда, а Халфредсон повали Дрис Мертенс в наказателното поле и Игуаин от дузпа оформи своя хеттрик за крайното 6:2.

Интер победи новака Чезена с 1:0 като гост след гол от дузпа на Икарди и червен картон за вратаря Леали още през първата част. Успехът е първи за Интер след три двубоя без успех в шампионата.

Бившият наставник на „нерадзурите” Роберто Манчини беше в трибуните да гледа двубоя, след като снощи посети и Сампдория – Рома (0:0). На терена Никола Леали спаси с една ръка удар на Додо на втора греда.

След половин час игра Леали не прецени намесата си срещу Паласио след пас на Ернанес и събори нападателя. Реферът Мацолени даде дузпа и червен картон за вратаря, което вбеси домакините, но Икарди не трепна и вкара от бялата точка на застаналия на вратаря Федерико Алиарди.

Чезена реагира позитивно и натисна, но Касчоне прати от воле на сантиметри от гредата, а Самир Ханданович спаси с една ръка удар с глава на Милан Джурич.

Паласио вкара втори гол за Интер, но той бе отменен правилно заради засада.

През втората част Интер доминираше с човек повече, но не успя да вкара втори гол, който да успокои мача. Марилунго стреля с глава над гредата, а Ернанес облиза гредата с прецизен фалцов удар.

Ветеранът Уго Алмейда влезе на смяна за Чезена, а Ханданович попречи на Касчоне да изравни.

Съдията отмени и втори гол на Интер, след като Кампаняро засече точно пряк свободен удар на Ернанес, но пак имаше засада.

В последните минути Паласио на два пъти пропусна да реши мача, но все пак взе успеха с минимален успех.

Миро Клозе изкова успеха на Лацио с 2:1 над Торино на "Олимпико".

Лукас Билия даде аванс на "орлите" след четвърт час игра, но шведският халф Александър Фарнеруд изравни в началото на втората част.

След час игра Мирослав Клозе донесе победата на Интер и доказа, че още може да бъде ценен за римляните. Това беше първи гол през сезона за германския национал и рекордьор по голове на световни финали. Този сезон той изгуби титулярното си място за сметка на новия нападател Филип Джорджевич.