3. Ибрахимович наниза хеттрик срещу Ница (ВИДЕО)

Ибрахимович наниза хеттрик срещу Ница (ВИДЕО)

Златан има вече 30 гола през сезона в Лига 1 след 4:1 над третия в първенството

Златан Ибрахимович наниза хеттрик, а шампионът Пари Сен Жермен смачка третия Ница с 4:1 у дома в 32-ия кръг на Лига 1. Ибра има вече 30 попадения в първенството през сезона и отправи недвусмислено послание към Манчестър Сити, който гостува в сряда в Париж в четвъртфиналите на Шампионска лига.

В 15-ата минута Давид Луис пусна дълъг пас зад защитата, Златан с първото докосване овладя трудната топка, а с второто от малък ъгъл вдясно „застреля” вратаря Кадринале под гредата за 1:0.

Три минути по-късно Хатем бен Арфа получи след центъра, напредна и през Давид Луис от средно разстояние извън наказателното поле прецизно оплете в левия ъгъл – 1:1.

В 34-ата минута Лукас Моура бе фаулиран точно на границата на наказателното поле и от 18 метра Златан пусна снаряд високо във вратарския ляв ъгъл – 2:1 и първи гол за шведа от пряк свободен удар във Франция.

Само три минути след почивката Давид Луис плъзна леко с глава в далечния ъгъл след корнер за 3:1.

Златан Ибрахимович оформи хеттрика си в 82-ата минута след чудесна солова изява на Адриен Рабио. За Ибра това бе гол №30 за сезона в Лига 1.

ПСЖ е в своя собствена класация във френския елит начело с 80 точки, цели 25 пред втория Монако и 30 пред третия Ница.