3. Ибра вдъхнови Милан за победа (видео)

Ибра вдъхнови Милан за победа (видео)

"Росонерите" надиграха с 2:0 Виктория Пилзен на Давид Бистрон, Златан и Касано носят победата

Милан спечели с 2:0 двубоя си срещу чешкия Виктория Пилзен във втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

Без повече от половината от титулярите си, „росонерите“ се справиха в един потенциално опасен мач. Най-хубавата новина за Милан е, че отсъствалият заради контузия Златан Ибрахимович се завърна с гол. Шведът откри резултата с гол от дузпа.

Първото полувреме премина доста трудно за домакините и обнадеждаващо за гостите. Ибрахомович и Антонини се завърнаха официално в състава на Милан. Тимът трябваше да се справя без Боатенг, Пато, Мексес, Гатузо и некартотекираните Индзаги и Шаарави.

Мачът започна с много опасно положение за гостите, когато Марек Бакош стреля с глава в 3-ата минута, но Абиати спаси с акробатично изпълнение.

След това Касано също пробва уменията си, но вратарят на Виктория Чех спаси. До края на първите 45 минути стражът на чехите бе тестван на няколко пъти от Ибра и Касано, докато в същото време опонентът атакуваше много опасно на контраатака и на няколко пъти бе близо до гола, ако не бяха изключително неточните завършващи удари от чисти позиции.

Второто полувреме започна с бърз гол за Милан. В 52-ата минута защитник на гостите игра с ръка след финт на Ибрахимович и реферът отсъди дузпа, която нападателят реализира без проблем. Това бе 24-ият гол на шведа в 74-ия му мач в лигата.

В 66-ата минута магическо обработване от Ибрахимович на дълъг пас изведе Касано на стрелкова позиция, който деликатно чукна топката покрай налитащия вратар. Това бе първи гол на италианеца  в Шампионската лига от 2004 г. насам.

До края на мача Акуилани и Касано имаха шанс да направят победата класическа, а гостите също пропуснаха две доста добри възможности. В последните минути именно самоотвержена изява на бившия защитник на Левски Давид Бистрон предотврати гол във вратата на тима му.

С победата си Милан излиза твърдо на второ място в групата с четири точки, колкото има и отбора на Барселона, докато Виктория и БАТЕ са с по една.

Милан – Виктория Пилзен 2:0
1:0 Ибрахимович 53‘ (дузпа)
2:0 Касано 66‘

Милан: Абиати, Абате, Неста, Антонини, Емануелсон, Ночерино, Ван Бомел, Силва, Зеедорф - Ибрахимович, Кассано;
Резерви: Амелия, Тайво, Аквилани, Йепес, Ганц, Бонера, Де Шильо;

Виктория: Пилзен: Чех, Бистрон, Чишовски, Лимберски, Ирачек, Горват, Колар, Петржела, Райторал, Бакош, Пиларж;
Резерви: Шевински, Павлик, Резник, Дарида, Трапп, Филло, Дурис;