3. Ибишевич наказа два пъти бившия си тим и донесе успех на Щутгарт над Хофе

Ибишевич наказа два пъти бившия си тим и донесе успех на Щутгарт над Хофе

Босненецът се разписа два пъти през първото полувреме и запази шансовете на своите за място в Лига Европа

Съставът на Щутгарт надделя като гост с 2:1 над Хофенхайм в първи мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

И двете попадения за победителите реализира дошлият в началото на година срещу сумата от 4,5 млн. евро именно от Хофенхайм босненски национал Ведад Ибишевич.

Стрелецът откри резултата на "Рейн Некар Арена" още в осмата минута, когато Калид Буларуз центрира отдясно и той се вряза между двама бранители на Хофе, след което прати топката без да я спира в мрежата на Старке.

В края на първата част, в която Щутгарт доминираше, двамата отново повториха упражнението. В 43-ата минута холандския краен бранител отново напредна по дясната зона и прати топката към наказателното поле на „синьо-белите”, а Ибишевич с плонж вкара втория си гол в мача.

Попадението за Хофенхайм, който записа осми пореден домакински мач без успех, бе дело на резервата Салихович, като босненецът се разписа от дузпа в 76-ата минута.

Благодарение на този успех, Щутгарт събра актив от 36 точки и зае седмата позиция в класирането, намирайки се на 3 пункта от зона Лига Европа. Хофенхайм остана 12-и с 30 точки в актива си.

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте