3. И Щутгарт спря Байерн за титлата - 2:1

И Щутгарт спря Байерн за титлата - 2:1

Баварците бяха обърнати на „Алианц Арена”, нова слаба продукция на кандидат шампионите

Байерн Мюнхен направи провал във втори пореден мач в Бундеслигата. След като миналия уикенд Айнтрахт обърна баварците в последните минути с 1:2, днес тимът на Ван Гаал показа, че не си е взел поука и загуби със същия резултата, след като водеше в резултата на своя „Алианц Арена”. По този начин мачът между Байер Леверкузен и Шалке 04 по-късно тази вечер се превръща в битка за първото място.

Ивица Олич откри за Байерн през първото полувреме, но Щутгарт много бързо стигна до обрата след попадения на Траш преди почивката и Марика в началото на втората част.

Двубоят започна по-добре за Щутгарт, които пропуснаха добро положение в 12-ата минута. Тогава Гьорг Нидермайер засече с глава центриране на Александър Хлеб от ъглов удар, но пропусна.

Байерн обаче се съвзе и Мирослав Клозе пропусна от идентична ситуация в 26-ата минута. Даниел ван Буйтен пък стреля опасно след три минути, но и той не сполучи.

Натискът на баварците даде резултат в 32-ата минута. Даниел Пранич центрира за Ивица Олич в наказателното поле, и хърватинът с плътен удар отбеляза красив гол в горния ляв ъгъл.

Две минути по-късно Щутгарт трябваше да извърши принудителна смяна заради контузия на Сами Кедира, като на негово място влезе Здравко Кузманович, който отправи опасен удар в 36-ата минута, но топката прелетя встрани от вратата.

Чиприан Марика можеше да изравни резултата преди това да стори Кристиан Траш в 41-ата минута, когато закова топката в долния десен ъгъл на пазената от Бут врата. Асистенцията бе на Какау.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Треньорът на баварците Луис ван Гаал реагира моментално и за началото на втората час в игра влязоха Франк Рибери и Ариен Робен. Французинът се оплаква от контузия в последно време и поради тази причина е оставян на пейката. Комбинация между двамата можеше да доведе до гол на холандското крило в 47-ата минута.

Вместо това Щутгарт осъществи пълен обрат в 50-ата минута, когато Какау центрира и Чиприан Марика вкара отблизо в долния десен ъгъл на Бут.

След попадението Байерн сякаш изпадна в нокдаун и след три минути Какау отправи силен удар, но стражът на баварците този път се справи.

Феновете на домакините не знаеха къде се намират в следващите минути, тъй като техните любимци не успяха по никакъв начин да стигнат поне до опасност. Единствено удар на Франк Рибери отиде в аут.

На другия полюс бяха гостите, за които пропуски направиха Какау, Кузманович и Марика.

В края Байерн се активизира, но опитите на Ван Бомел и Рибери не доведоха до нищо.

Така мюнхенският гранд остана с 56 точки на върха в класирането, само с точка пред Шалке и две пред Леверкузен. Последните два се срещат тази вечер от 19,30 ч в директен спор за лидерството. Щутгарт, който се бори само на един фронт, е на 7-ата позиция след двубоя с актив 41 точки, на 7 зад петия Вердер и зона Лига Европа.

БАЙЕРН МЮНХЕН – ЩУТГАРТ 1:2
1:0 Олич (32’)
1:1 Траш (41’)
1:2 Марика (50’)

Байерн: Бут, Лаам, Бадщубер, Ван Буйтен, Контенто, Пранич (46-Рибери), Ван Бомел, Швайнщайгер, Мюлер (81-Демикелис), Клозе, Олич (46-Робен).
Треньор: Луис ван Гаал

Щутгарт: Леман, Нидермайер, Буларус, Молинаро, Делпиере, Траш, Хлеб, Кедира (33-Кузманович), Гебхарт (86-Хилберт), Марика (73-Погребняк), Какау.
Треньор: Кристиан Грос

Жълти картони: Ван Бомел (Б), Какау (Щ)
Червени картони: -
Съдия: Флориан Майер
Стадион: „Алианц Арена”, Мюнхен
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи