Храбър Левски изпусна Апоел Беер Шева (ВИДЕО)

Ивелин Попов уцели греда в 92-та минута

Гостуването на Левски в Израел на Апоел (Беер Шева) от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите завърши без попадения – 0:0, след като в последните секунди гредата лиши "сините" от успеха.

Треньорът им Николай Костов реши да замени контузените Жереми Петрис и Кристиан Димитров съответно с Марин Петков и Келиан ван дер Каап, а освен това заложи за първи път в историята на клуба на петима бразилци сред титулярите - Цунами, Дарлан, Уелтън, Роналдо и Рикардиньо, но последните трима направиха по 1 запомнящ се пропуск.

Мачовете от европейските клубни турнири са без лимит в бройката на играчи извън ЕС, така че в отбора на Левски имаше шестимата без европейски паспорт, включително панамецa Хосе Кордоба.

Срещата на стадион“Турнер” насред пустинята Негев започна с неразбирателство в защитата на домакините, които бяха без един от най-добрите си играчи в лицето на Рамзи Сафури заради скандал в съблекалнята, но Левски не се възползва.

На трибуните имаше и символична българска агитка, тъй като „сините“ бяха наказани от УЕФА за този двубой, в който първият точен удар дойде в 3-ата минута. Тогава Мигел Витор засече от воле центриране от корнер, ала Пламен Андреев внимаваше и спаси.

В 9-ата минута пък Апоел изпусна и първата чиста голова възможност, след като Рой Гордана изведе Патрик Климала, чието успоредно на голлинията центриране остана без адресат, тъй като за щастие на „сините“ Кристофер Петершон се размина с топката.

Агресивната игра на домакините, изразяваща се в множество нарушения и здрави влизания, най-вече в краката на Уелтън, доведе до неприятна контузия за Марин Петков.

Младокът на „сините“ получи удар и медицинска помощ, след която се опита да продължи мача, но не успя и в 36-ата минута бе принудително заменен от Патрик-Габриел Галчев.

Малко по-рано пък Рикардиньо изпусна първото добро положение за Левски, а секунди след смяната Хосе Кордоба получи пресилен жълт картон.

В 40-ата минута Рикардиньо изведе чудесно Уелтън в коридор сам срещу вратаря, но крилото стреля твърде неточно и пропусна от страхотна позиция.

Скоро след това пък Уелтън проби по фланга и намери непокрития пред границата на пеналта Асен Митков, чийто изстрел премина покрай вратата.

Така почивката дойде при нулево равенство, а малко след нея Левски имаше нов отличен шанс да открие резултата. Асен Митков центрира много добре към границата на вратарското поле, където Роналдо надскочи всички и стреля с глава, но в обсега на стража и Офир Марсиано се отличи с инстинктивно спасяване.

Силното начало на второто полувреме от „сините“ накара треньора на домакините да извърши 2 двойни смени, първо в 56-ата, а после и в 70-ата минута, като един от появилите се на терена футболисти бе българският национал Йоан Стоянов.

Последваха далечни и неточни удари на Цунами и Рикардиньо, както и спад в темпото на игра, продиктуван от множество нарушения и още няколко смени.

Четири минути преди края на редовните 90 домакините се опитаха да изненадат Пламен Андреев с коварно изпълнение на свободен удар, ала младият вратар на Левски успя с една ръка да избие в корнер.

До края попадения не паднаха, макар че в предпоследната 92-ра минута появилият се като резерва Ивелин Попов нацели напречната греда, след като стреля от дистанция и се стигна до рикошет, ала Апоел имаше късмет.

Така всичко ще се реши в реванша, който е след седмица на „Герена“.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АПОЕЛ: 1. Офир Марциано, 4. Мигел Витор (к), 5. Ияд Абу Абаид, 8. Рой Гордана, 9. Патрик Климала, 19. Шай Елиас, 22. Елдер Лопеш, 23. Кристофер Петершон, 24. Гай Бадаш, 33. Константин Паун, 35. Мариано Барейро;

Резерви: 36. Джонатан Шани, 55. Нив Елиаси, 3. Харел Шарам, 10. Томер Хемед, 11. Сагив Йехезкел, 15. Илай Мадмон, 16. Амир Ганаш, 17. Алон Тургеман, 18. Ейтан Тиби, 27. Йоан Стоянов, 28. Антонио Зефер;

Треньор: Елианив Барда;

ЛЕВСКИ:1. Пламен Андреев, 88. Марин Петков, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев (к), 27. Асен Митков, 37. Дарлан, 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига;

Треньор: Николай Костов;

Стадион: "Търнър", Беер Шева;

Съдия: Мигел Ногейра (Португалия);