3. Холандия унижи Испания, защита на титлата за "Ла Фурия" изглежда мираж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдийските грешки обаче донякъде помрачиха радостта от головото шоу

Холандия буквално унижи Испания в първия мач от група "В" на Световното първенство през 2014 година. "Лалетата" смазаха световните шампиони с 5:1 и на практика стопиха надеждите им за втора поредна. Най-вече защото вторият от група "В" ще играе с първия от група "А", който по всяка вероятност ще бъде Бразилия.

Двубоят предложи не само много голове, но изключителни съдийски грешки. Никола Рицоли и неговите колеги продължиха тенденцията за слабото съдийство на Мондиал 2014, което би трябвало в най-скоро време да се подобри.

Шоуто започна още рано-рано. В началото на мача Снайдер изпусна удобна възможност. Излязъл сам срещу Касияс, полузащитника стреля право в стража на Испания. "Ла Фурия" отговори почти веднага с удар на Иниеста над напречната греда.

В 26-ата минута отново станахме свидетели на изключително спорно съдийско отсъждане. Никола Рицоли посочи бялата точка, след като Диего Коща се просна в наказателното поле. Само за първите три мача на Мондиала положенията, които предизвикват масови дебати не могат да се съберат на пръстите на едната ръка.

Отсъденият 11-метров наказателен удар бе превърнат в гол от Шаби Алонсо. Полузащитникът на Реал (Мадрид) изпълни много добра дузпа и, въпреки че Силесен хвана ъгъла, няколко сантиметра го разделиха от точния удар на Алонсо. Това бе 17-ата дузпа, свирена в полза на Испания на световни футболни финали.

След гола Испания като че ли успокои и Робин ван Перси от временно невнимание на отбраната на "Ла Фурия". Нападателят на Манчестър Юнайтед отбеляза изключително красиво попадение, сравнимо с това на Йордан Лечков срещу Германия на паметния Мондиал отпреди точно 20 години.

Блинд, от центъра, центрира към наказателното поле на испанците, Ван Перси се промуши между Рамос и Пике и с глава от точката за изпълнение на дузпа прехвърли Касияс, който само изгледа как топката влиза в мрежата му.

Втората част започна по мечтан начин за "лалетата". Отново центриране на Блинд хвана неподготвена отбраната на Испания. Робен укроти топката с прекрасно първо докосване, залъга наведнъж Пике и Рамос, след което разстреля Касияс.

В 54-тата минута пък, в ситуация в наказателното поле на Холандия, бе спестен директен червен картон на Диего Коща. Нападателят на "Ла Фурия" удари с глава Мартинс Инди пред погледа на Никола Рицоли, но главният рефер реши да успокои футболистите без наказателни картони.

Въпреки това, Холандия продължи с натиска си и Ван Перси разтресе напречната греда в 60-ата минута, а четири по-късно "лалетата" вече водеха с 3:1, но и този гол ще породи полемики. След центриране на Уесли Снайдер отляво, Де Ври засече топката на задна греда и отблизо отбеляза. Испанците обаче имаха основателни претенции за извършено нарушение срещу Икер Касияс при въздушната борба с Ван Перси. Вместо това стражът на "Ла Фурия" отнесе жълт картон.

Холандците сякаш са таили гняв през всичките четири години от финала в ЮАР досега и не мислеха и да спират с головете. В 72-рата минута Ван Перси отбеляза второто си попадение в мача. Касияс не се справи с една върната топка към него, Ван Перси открадна кълбото, след което оставаше най-лесното.

Осем минути по-късно дойде и петото. Робен надбяга по категоричен начин Рамос и Пике, след което накара Касияс на няколко пъти да му се хвърля в краката, но все пак се справи и с него, след което намери за пети път мрежата на испанската врата.

До края на двубоя "лалетата" можеха да направят резултата още по-катастрофален, но Робен, Снайдер и Велтман пропуснаха. В добавеното време пък Торес, останал на "гола мрежа" се забави и Блинд успя да му избие топката.

Интер се надигна след дербито, Лаутаро най-накрая вкара

Нерен финал на визитата на Удинезе

Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня