3. Хофенхайм излезе начело в Бундеслигата

Хофенхайм излезе начело в Бундеслигата

Хофенхайм свали Хамбургер от първото място в Бундеслигата, като го разби с 3:0 в двубой от 9-ия кръг. Новакът започна изключително силно двубоя и направо разпиля защитата на съперника в първия половин час. Обаси откри резултата в 7-ата минута, а в 13-ата домакините вече водеха с 2:0, след гол на Ибишевич. Тези попадения съвсем объркаха възпитаниците на Мартин Йол и в 33-ата минута отново Обаси се разписа, правейки преднината на Хофенхайм класическа – 3:0. Това предопредели крайния победител от срещата, а домакините имаха шанс и да спечелят още по-убедително. Победата им позволи да поведат колоната с актив от 19 точки, с една повече от втория Байер (Леверкузен) и на 2 пред досегашния водач Хамбургер.

Хофенхайм свали Хамбургер от първото място в Бундеслигата, като го разби с 3:0 в двубой от 9-ия кръг. Новакът започна изключително силно двубоя и направо разпиля защитата на съперника в първия половин час. Обаси откри резултата в 7-ата минута, а в 13-ата домакините вече водеха с 2:0, след гол на Ибишевич. Тези попадения съвсем объркаха възпитаниците на Мартин Йол и в 33-ата минута отново Обаси се разписа, правейки преднината на Хофенхайм класическа – 3:0. Това предопредели крайния победител от срещата, а домакините имаха шанс и да спечелят още по-убедително. Победата им позволи да поведат колоната с актив от 19 точки, с една повече от втория Байер (Леверкузен) и на 2 пред досегашния водач Хамбургер.