Хофе се изгаври с Байерн в последния кръг, баварците завършиха трети (ВИДЕО)

Домакините губеха, но стигнаха до успех с 4:2

Байерн Мюнхен финишира трети в Бундеслигата. Баварците сдадоха второто място след поражение с 2:4 от Хофенхайм като гости. Шампионите, които бяха детронирани от Байер Леверкузен вкараха два гола в първите шест минути, но допуснаха обрат. Страхотен мач направи Андрей Крамарич, който се отчете с хеттрик за Хофе. По същото време Щутгарт победи убедително Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 и си подсигури сребърните медали.

В крайното класиране първи е Байер Леверкузен с 90 точки, втори е Щутгарт със 73, а трети остава Байерн със 72. Дръзката победа на Хофенхайм му отреди седмата позиция с 46 точки и участие в квалификациите за Лигата на конференциите.

Силните минути за Байерн продължиха и набързо гостите вкараха два гола. В 4-тата минута Тел засече центриране на Томас Мюлер и от чиста позиция не пропусна да се разпише.

Секунди по-късно Алфонсо Дейвис беше изпуснат от защитата на Хофе. Той успя да овладее и да преодолее Бауман.

В 8-ата минута Хофенхайм най-сетне показа признаци на живот. Андрей Крамарич комбинира с Максимилиан Байер. Последният пое и с безпощаден удар порази целта.

До почивката събитията на терена се успокоиха. Домакините бяха по-активни и търсиха изравняването, но мюнхенци удържаха.

В 68-ата минута равенството беше възстановено. Илас Бебу даде асистенция на Крамарич, който записа името си сред голмайсторите.

Във финалните минути на срещата Байерн изживя истински шок, като допусна обрат. Нещо повече – Хофенхайм вкара още два безответни гола.

В 85-ата минута Крамарич направи пълния обрат в резултата реалност с хубав удар от границата на наказателното поле. Две по-късно хърватинът оформи свой хеттрик. 18-годишният Том Бишоф се отчете с две асистенции.

В другия мач, който на практика реши второто място Щутгарт разби с 4:0 Гладбах. Серу Гираси вкара два гола в първия половин час. След почивката Юнг Йонг и Силаш добавиха по още едно попадение. Гостите изобщо не успяха да се противопоставят. Те финишират На 14-ата позиция с 34 точки, много близо до опасната зона.