3. Хофе повали Шалке в продължението

Хофе повали Шалке в продължението

Гладбах не можа да бие Фрайбург у дома, Нюрнберг излъга Волфсбург с 1:0 (ВИДЕО)

Отборът на Шалке прекрати серията си от три поредни победи, след като днес падна с 2:3 от състава на Хофенхайм. Срещата се игра на стадион "Вирсол Райн-Некар" и бе от програмата на 10-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Двубоят започна с по-добра игра и натиск на домакините, който даде резултат в 13-ата минута, когато след бърза контраатака Йонсон изведе Воланд на добра позиция, а последният не сбърка за 1:0.

След попадението "миньорите" вдигнаха оборотите и след няколко пропуска успяха да възстановят статуквото. В 37-ата Нойщадер засече с глава центриране на Фарфан за 1:1.

Втората част също стартира по-добре за Хофенхайм и в 67-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Матип срещу Воланд. Зад топката застана Фирмино, който не даде шанс на Унерстал, покачвайки на 2:1.

Гостите обаче отново се вдигнаха и съумяха да изравнят резултата за втори път чрез Учида, който бе точен отблизо за 2:2 в 82-ата минута.

В даденото от рефера продължение обаче Хофе стигна до своето, след като Грифо намери Шиплок в пеналта на "кралско-сините", а той с левия крак оформи крайното 3:2.

В друг мач от този 10-и кръг, игра на стадион "Борусия Парк", местният Мьонхенгладбах изтърва да бие Фрайбург, завършвайки наравно 1:1.

Камарго откри резултата в 49-ата минута след асистенция на Вендт, а Калджури оформи крайното 1:1 от дузпа в 77-ата.

Иначе тимът на Волфсбург продължава да затъва, след като днес падна с минималното 0:1 при гостуването си на Нюрнберг.

Единственият гол в мача падна в 76-ата минута след асистенция на Чандлър и точен удар на Гебхарт.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши