3. Хоакин подари победата на Валенсия насред „Висенте Калдерон” (видео)

Хоакин подари победата на Валенсия насред „Висенте Калдерон” (видео)

Валенсия постигна пълен обрат в резултата след като изоставаше с 1:0 от Атлетико (Мадрид)

Отборът на Валенсия победи с 2:1 като гост съперника си от  23 кръг на испанската „Примера Дивисион” Атлетико (Мадрид). Още в 3-та минута на двубоя Хосе Антонио Рейес даде аванс на домакините, но с голове на Хоакин Санчес в 41-та и 86-та минута гостите спечелиха оспорвания двубой. През този сезон Атлетико нямаха загуба като домакин, повеждайки с 1:0 в резултата.

Мачът започна перфектно за „дюшекчиите” като още не бяха изминали 90 секунди от началото на срещата и Атлетико вече водеше. Първия гол в мача отбеляза Хосе Антонио Рейес с левия крак от рамките на наказателното поле на гостите.

Валенсиянци веднага отговориха на попадението и последваха удари на Солдадо и Коста, които обаче не успяха да поразят целта. Домакините успяха да удържат натиска на „прилепите” след гола и след 20-та минута срещата стана напълно равностойна, като топката се намираше в централната зона на терена през по-голямата част от времето.

Удари на Диего Форлан и Раул Гарсия минаха покрай вратата на Валенсия между 26-та и 35-та минути. Все пак в 41-та минута гостите от Валенсия успяха да изравнят след гол на Хоакин Санчес, който се оказа на точното място и вкара с десния крак от близка дистанция. Така завърши и първата част.

През второто полувреме бе много интересно и още в 56-та минута Атлетико получи шанса да изпълни 11-метров наказателен удар след нарушение на Мадуро в собственото му наказателно поле. Форлан реши да изпълни дузпата и бе много хладнокръвен при удара си, но му липсваше шанс и топката срещна дясната греда на вратата на гостите.

При 1:1 и с изпусната дузпа от страна на мадридчани наставникът на „прилепите” Унай Емери видя, че може да се бори за трите точки и вкара няколко офанзивни играчи в игра в лицето на Ариц Адурис и десния бек Мигел.

В 86-та минута Хоакин Санчес след асистенция на Пабло Ернандес вкара втори гол и направи обрата на гостите пълен. След попадението домакините не се отчаяха и продължиха да атакуват, но до гол така и не се стигаше.

Играта се развиваше в доста големи периоди от времето в центъра на терена, а не пред двете врати, но битката не липсваше. В 90-та минута Диего Годин от Атлетико бе изгонен с директен червен картон и с това опитите на домакините да изравнят приключиха. С победата "прилепите" вече имат 17 победи в последните 36 двубоя срещу "дюшекчиите".Така Валенсия вече е на 3-та позиция с 47 точки, преди четвъртия Виляреал да изиграе своя мач. Атлетико са на 8-то място в класирането с 30 точки.

Атлетико (Мадрид) – Валенсия 1:2