3. Хитър гол от фаул под стената върна Милан на третото място (ВИДЕО)

Хитър гол от фаул под стената върна Милан на третото място (ВИДЕО)

Историческа първа победа за Кротоне в Серия А, но Сашо Тонев я изгледа от пейката

Милан се поизмъчи, но се върна на трето място в Серия А след 1:0 у дома над Пескара в 11-ия кръг. Джакомо Бонавентура вкара хитро победния гол от фаул под стената, а „росонерите” удариха и две греди, докато два гола на „делфините” бяха правилно отменени заради засади.

По същото време Рома не можа да бие Емполи като гост при 0:0 и Ювентус се откъсна с 4 точки преднина на върха.

Александър Тонев остана неизползвана резерва при първия успех на Кротоне в Серия А в историята на клуба – 2:0 над Киево у дома на ремонтирания стадион „Ецио Скида” в Кротоне.

„Росонерите” имаха шанс да се върнат на третото място и искаха да забравят неприятното 0:3 като гости на Дженоа през седмицата. „Делфините” имаха само една победа над Милан в своята история през 1979 година и бяха загубили всички останали 12 сблъсъка досега.

Гостите започнаха със самочувствие на „Сан Сиро” и центрирания на Капрари и Кресченци внесоха смут пред Донарума. Отговорът дойде от Бонавентура, който насочи от воле във вратаря, а Карлос Бака не съумя да насочи точно центриране на Сусо.

Ветеранът Бидзари спаси силно воле на Де Шилио и успя по чудесен начин да лови и добавката на Нианг, който и без това беше в засада.

Преболедувалият грип Мбайе Нианг беше най-близо до гола през първата чат, но плонжът му с глава намери лявата греда. Бака притича да добави, но бе блокиран безкомпромисно от Кода, което можеше да доведе и до дузпа, реферът обаче си замълча.

Джакомо Бонавентура изведе Милан напред с много хитро изпълнен пряк свободен удар по земя под стената в близкия ляв ъгъл за 1:0 в 49-ата минута. Вратарят Бидзари не мръдна.

Пескара прати в мрежата на Милан само две минути по-късно чрез силен шут на Бенали по диагонала, но страничният рефер правилно маркира тънка засада и резултатът остана 1:0.

Бака удари втора греда за домакините на шпагат на първа греда.

Джиджи Донарума блесна с две страхотни спасявания, а в 79-ата минута втори гол на Пескара бе правилно отменен, когато Донарума изби силен шут, а току-що влезлият Рей Манай, собственост на Интер, вкара при добавката, но беше в явна засада с други двама свои съотборници.

Играчите на Монтела се прибраха опасно дълбоко пред своята врата в 7-те минути добавено време, а Донарума изби с пръсти прехвърлящ удар на Капрари и трите точки останаха в Милано.

Кротоне спечели историческа първа победа в Серия А след 2:0 у дома над Киево. Александър Тонев остана неизползвана резерва за новаците.

Гол на Трота бе отменен за засада още в първата минута, а Адриан Стоян се контузи срещу бившия си тим в 17-ата.

В третата минута на продължението на първата част Кастро направи дузпа срещу Джамел Месба. Трота и Фалсинели се скараха кой да я бие, но все пак Трота надделя и мощно вкара за 1:0.

Дори голът изоставане не събуди Киево и домакините останаха по-активни.

В добавеното време на втората част Самприси отне от Хатемай и центрира за Фалсинели, който стигна до своя гол за 2:0.

Рома не успя да бие Емполи и направи 0:0 като гост на „Карло Кастелаци”, където направи куп пропуски.

Тосканците нямаха успех срещу „вълците” от 2007 година, а Скорупски, който е под наем точно от Рома, изби удар с глава на Джеко, после извади с една ръка и шут на Салах.

Съдията се обърка и показа жълт, а после и червен картон на Белуши, мислейки че той вече има картон. Това не бе така и реферът се поправи като го остави на терена.

Емполи опита да поведе от фаул, но Мануел Паскуал насочи леко покрай гредата.

Рома натискаше, а Емполи се размина на косъм от гол в своя полза в 81-ата минута, когато Сапонара задържа топката в очертанията и върна за Макароне, чийто изстрел по диагонала облиза гредата от външната страна.

В края столичани тръгнаха ва банк напред и удар на Джеко с глава след корнер беше изчистен на голлинията от Паскуал. В добавеното време Скорупски отказа Ел Шаарави един последен път и изкова точката за домакините.